birgün

15° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 02.12.2020 14:25

Haluk Levent’ten Kemal Öztürk'e Ahbap yanıtı

Habertürk yazarı Kemal Öztürk’ün “Ahbap’ın siyasi bir oluşum olup olmayacağına” yönelik açtığı tartışmaya platformun kurucusu Haluk Levent’ten "Ahbap hiçbir zaman bir siyasi oluşum olmayacak," yanıtı geldi.

Haluk Levent’ten Kemal Öztürk'e Ahbap yanıtı

Habertürk yazarı Kemal Öztürk, bugünkü köşe yazısında “Bir gün Haluk Levent’in ‘Ahbap Partisi’ kurduğunu düşünelim. Karşılık bulur mu, bulmaz mı?” diye sordu.

Öztürk, yazısında "Türkiye’nin her yanında ekonomik sıkıntısı olan, sağlık sorunları çeken, darda kalan insanlara gönüllü olarak yardım ediyorlar. Çevre, hayvan hakları ve sanata duyarlılar. Apolitik bir hareket ve çok dinamik. Haluk Levent’in şu anda 4,5 milyon takipçisi var. Bir gün Haluk Levent’in “Ahbap Partisi” kurduğunu düşünelim. Karşılık bulur mu, bulmaz mı?" ifadelerini kullandı.

Ahbap'ın kurucusu kurucularından Haluk Levent de Öztürk’e sosyal medya hesabından şu yanıtı verdi:

"Ahbap hiçbir zaman bir siyasi oluşum olmayacak. Bu ülkede kadın cinayetleri, çocuk tacizleri, hayvan hakları ve çevre konusunda politize olmuşuz zaten. Ama ötesi olmayacak. Ahbap partileşirse anlamı kalmaz. Ortak payda bozulur."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol