birgün

15° AÇIK

HDP binasına saldırarak Deniz Poyraz'ı katleden Onur Gencer: Pişman değilim

İzmir'de HDP binasında bulunan parti çalışanı Deniz Poyraz'ı katleden Onur Gencer yaptığı işi tek başına yaptığını iddia etti ve pişman olmadığını söyledi.

GÜNCEL 20.06.2021 13:14
HDP binasına saldırarak Deniz Poyraz'ı katleden Onur Gencer: Pişman değilim
Abone Ol google-news

HDP İzmir İl Örgütü’ne saldıran ve parti çalışanı Deniz Poyraz’ı katleden Onur Gencer’in,emniyet ve savcılık ifadeleri ortaya çıktı. Gencer ifadesinde pişman olmadığını söyledi.

Hürriyet gazetesinden Mesut Hasan Benli'nin haberine göre, "Tasarlayarak öldürme’ suçundan tutuklanan Gencer, “İçimdeki intikam ateşini Barış Atay, Selahattin Demirtaş, Abdullah Öcalan, Leyla Zana, Pervin Buldan isimli şahısları öldürerek söndürebileceğimi fark ettim. Ocak ayında 60 bin TL kredi kullandım. Bana bu saldırıda kullanmam için kimse para vermedi. İş merkezine girdiğimde hızlı bir şekilde 2. kata çıktım ve kapının açık olduğunu gördüm. Havluya sarılı silahı aldım, kapıyı ittim açıldı. Birden bir ses duydum ve bir el ateş ettim. Ben öldürdüğüm kişinin ismini bilmiyorum, hiç görmedim. HDP İl merkezinde olduğu ve terörist olduğunu düşündüğüm için öldürdüm. Benim hiçbir terör örgütü ile irtibatı ilişki veya bağım yoktur. Bunu tek başıma yaptım. Pişman değilim” dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol