Gazeteci Fatih Altaylı, Batman'daki sokak röportajında muhalifleri 'kafalarını keseriz' diyerek tehdit eden İsmail Cevher Kasımoğlu'na tepki gösteren bir yazı kaleme aldı. Altaylı'nın yazısı HÜDAPAR'ın talebiyle erişime engellendi.

HÜDAPAR istedi, Fatih Altaylı'nın yazısına erişim engeli getirildi

Batman'da yapılan bir sokak röportajında, kendisini Hizbullahçı olarak tanımlayan bir şahıs, muhalefet liderlerini "kafalarını kesmekle" tehdit etmişti. İnfial yaratan görüntülere bir tepki de Habertürk yazarı Fatih Altaylı'dan geldi. Hiçbir devlet yetkilisinin harekete geçmemesini eleştiren Altaylı, "Yoksa yeni “koalisyon ortağınızı” kızdırmaktan mı korkuyorsunuz" dedi.

Altaylı’nın dün kaleme aldığı yazı ise bugün Hizbullah’a yakın HÜDAPAR’ın talebiyle kaldırıldı. Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Altaylı, “Batman’da yapılan bir sokak röportajında muhalifleri ölümle tehdit eden kişi hakkında içişleri ve adalet bakanlıklarını gereğini yapmaya davet eden yazıma HÜDAPAR ın talebi üzerine İstanbul 8. Sulh Ceza hakimliğinin kararı ile erişim yasağı getirildi. Basın özgürlüğü bu herhalde” dedi.