Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, montajla hazırlanan ve CHP-PKK ilişkisi olduğunu iddia eden videoyu "Bir grup kıvrak zekalı gencin kurguladığı video. Videoda bir araya getirilen unsurlar gerçek" ifadeleri ile savundu.

İbrahim Kalın'dan montaj savunması: Videoda bir araya getirilen unsurlar gerçek
Fotoğraf: AA

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, PKK ile CHP'yi ilişkilendiren montaj video hakkında konuştu. Kalın, montaj videoyu  "Bir grup kıvrak zekalı gencin kurguladığı video" ifadeleri ile savundu.

Habertürk'te Mehmet Akif Ersoy'un sorularını yanıtlayan Kalın, PKK ile CHP'yi ilişkilendiren montaj video hakkında "Videoda bir araya getirilen unsurlar gerçek" dedi.

İbrahim Kalın şunları söyledi: 

"Bir grup kıvrak zekalı gencin kurguladığı video. Videoda bir araya getirilen unsurlar gerçek. Asıl mesele bu açıklamaları PKK kadroları yaptı mı, yapmadı mı? Sorması gereken bu. 1,5 aydır PKK kadroların ardı ardına sayın Kılıçdaroğlu'nun destek açıklamalarını biliyoruz. Bir terör örgütü sizinle ilgili lehte açıklamalar yaptı. Doğal olarak rahatsız olursunuz. Doğal olarak 'siz kimsiniz' dersiniz. 1. turda bunlarla ilgili bir şey duyduk mu biz? Sayın Kılıçdaroğlu'nun bundan rahatsız duyduğunu düşünüyorum ama bu konuda sessiz kalındı. Bunu birinci turda ifade etmesi gerekirdi ama şimdi ediyor. O zaman HDP ile konuşsun bunu. Kamuoyunda böyle bir tablo var. İnsanlar da haklı olarak 'Bunların temsilcileri nasıl oluyor da bir adayla ilgili açıklama yapıyorlar, 28 Mayıs'ta zafer halayları çekeceğiz' diyorlar."