Gazeteci İsmail Saymaz, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in parti kurultayında Millet İttifakı'ndan ayrılığı ilan edeceğini iddia etti. Saymaz, "Akşener bağımsız bir parti olarak CHP'den ve ittifaktan ayrı hareket edeceğini ilan edecek" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi
İddia: Akşener, Millet İttifakı'ndan ayrılacaklarını ilan edecek

Gazeteci İsmail Saymaz, Sözcü TV yayınında siyaset gündemine ilişkin önemli bir iddiada bulundu. 

Saymaz, hafta sonu gerçekleşecek İYİ Parti kongresinde Akşener'in Millet İttifakı'ndan ayrılığını ilan edeceğini ileri sürdü.  Saymaz, ayrıca Akşener'in bağımsız bir parti olarak CHP'den ve ittifaktan ayrı hareket edeceğini ilan edeceğini de kaydetti. 

Saymaz'ın açıklamaları şu şekilde:

"İYİ Parti kongresi hafta sonu. Bu kongrede Meral Akşener, Millet İttifakı'ndan ayrılığını ilan edecek, bağımsız bir parti olarak CHP'den ve ittifaktan ayrı hareket edeceğini ilan edecek. İkincisi buradan geriye doğru kampanya sürecine dair özeleştirilerini ya da eleştirilerini açıklayacak. 

"KRİTİK NOKTA YEREL SEÇİMLER"

Bunun karşımıza çıkacağı en kritik nokta yerel seçimler. Zaten komisyon başkanlıkları oylamasında İYİ Parti, Süleyman Soylu dahil AK Parti'nin gösterdiği adaylara 'Evet' dedi. Orada yol ayrımına girdi. Eğer yerel seçimlerde de bu ayrılık devam ederse,  Cumhur İttifakı fevkalede şanslı olacak. Cumhur İttifakı'nın ortak adaylarla sahaya çıkması karşısında İYİ Parti - CHP ayrı ayrı çıkar HDP desteği alınmazsa, şimdiden söylemek isterim; İstanbul, Ankara, Adana, Mersin, Hatay, Antalya riskli. Eğer yerel seçimleri muhalefet kaybederse, muhalefetsiz bir Türkiye başlar. Büyük bir demokratik riskin olduğunu söyleyeyim.

İYİ Parti büyük pazarlıklarla masaya oturabilir. Derler ki İstanbul'u CHP alıyorsa Ankara'yı bana ver diyebilir. Bir şart da getirirler, biz CHP ile aynı adaya oy vermek istemiyoruz da diyebilirler."