birgün

14° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

SİYASET 29.05.2021 14:50

İktidarın Kanal İstanbul ısrarı sürüyor: Erdoğan, projenin temeli için tarih verdi

Başta bilim insanları olmak üzere pek çok kesimin karşı çıktığı Kanal İstanbul Projesi için iktidarın ısrarı sürüyor. AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal İstanbul'un temelinin haziran ayının son haftasında atılacağını bildirdi.

İktidarın Kanal İstanbul ısrarı sürüyor: Erdoğan, projenin temeli için tarih verdi

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başta bilim insanları olmak üzere pek çok kesimin karşı çıktığı Kanal İstanbul Projesi için "Haziran ayının son haftasında Kanal İstanbul'un temelini atıyoruz" açıklamasını yaptı.

Erdoğan, Çamlıca Kulesi Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, burada yaptığı açıklamada, Kanal İstanbul Projesi'ne ilişkin konuştu.

"İnşallah Haziran ayının son haftasında Kanal İstanbul'un temelini atıyoruz" diyen Erdoğan, "Kanal İstanbul'un üzerinde 6 köprü göreceksiniz ve bunun çevresinde iki şehir inşa edeceğiz ve o malum tipler, 'Ya bunlar bunu nereden çıkardı' diyecekler. İstanbul'un kıymetini çok iyi bilmeliyiz. Bu şehir geçmişte çok yıpratıldı" ifadelerini kullandı.

"Kanal İstanbul'u İstanbul'a kazandırdığımızda İstanbul'un hem coğrafi hem stratejik hem tabii güzelliği bir kat daha artacaktır" iddiasında bulunan Erdoğan, "Kanal İstanbul'un sağında, solunda 2 şehir inşa edeceğiz. Bu 2 şehirle İstanbul bir başka olacak" diye konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol