Google Play Store
App Store

Bir kameraman ve üreticinin Ekrem İmamoğlu'na kurmaya çalıştıkları tuzağın görüntülerinin ortaya çıkmasını ardından, görüntülerdeki kişilerin kimlikleri de ortaya çıktı

İmamoğlu'na tuzak kurmak isteyen isimlerin kimliği belli oldu

Mersinli üreticilerden 100 ton limon alındığını duyuran İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na "yalan haber" tuzağı kurulmaya çalışıldığının ortaya çıkmasının ardından, tuzağı kurmak isteyen kişilerin kimlikleri de ortaya çıktı.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, sosyal medyadan yayınlanan görüntülerde, üretici olarak gösterilerek ‘yandaş’ vurgusu yapması istenen kişinin bir mobilya mağazasının müdürlüğünü yapan ve geçmiş yıllarda AKP ilçe yönetiminde görev üstlenen Ömer Tuncel olduğu belirlendi.

Tuncel’in kişisel sosyal medya hesabında AKP’yi destekleyen çok sayıda paylaşım yaptığı görüldü. Kameraman Mahmut Dölek de iddialara göre, AKP’ye yakınlığı ile biliniyor.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu Mersinli üreticilerden 100 ton limon alındığını duyurmuş, bir kameraman ve üreticinin de konuyla ilgili olarak Ekrem İmamoğlu'na ‘yalan haber’ kurmaya çalıştıkları tuzağın görüntüleri ortaya çıkmıştı.

Görüntülürde adının Mahmut Dölek olduğu belirlenen yerel kameraman, bir narenciye üreticisine yönlendirmeler yaparak kurgu çekim gerçekleştiriyor, kameraman, narenciye üreticisine İmamoğlu'nun kendisine yakın üreticilerinden limon aldırdığını söyletiyordu.