14 Mayıs’taki seçime dair açıklamalarda bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “15 Mayıs sabahına bu ülkede kimse kaybetmek duygusu ile uyanmayacak. Milletin iradesinin kendilerine ipotekli olduğu zehabına kapılmış, devleti kendilerininmiş zanneden bir avuç insan yeni hayatlarına adım atacak. Onlar da bu ülkedeki herkes gibi eşit ve imtiyazsız yaşamayı öğrenecekler” dedi.

Abone Olgoogle-news
İmamoğlu’ndan ‘15 Mayıs sabahı’ mesajı: Kimse kaybetmek duygusuyla uyanmayacak

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nın verdiği iftar organizasyonunda konuştu.

İmamoğlu, “Allah hepimize mevki ve makamları yükseldikçe, tevazusu artan insanlarla birlikte yol yürümeyi nasip etsin. Ben bu bakımdan kendimi çok şanslı hissediyorum. Millet İttifakı’nın değerli liderleri ile birlikte iyilik ve erdem dolu bir yolculuğa çıkmanın yoğun huzurunu yaşıyorum” dedi.

“Bu yolun sonunda milletin hakkını, millete teslim etmekten öte başka bir hedef yoktur” ifadelerini kullanan İmamoğlu, bütün farklılıklarla birlikte hep birlikte kardeşçe yaşamaktan başka gaye olmadığını kaydetti.

İmamoğlu sözlerinin devamında şunları söyledi:

“BU MİLLET ONLARA HATIRLATACAK”

“Millet İttifakı bu ülkede yeni bir siyaset anlayışını hakim kılmak için yoğun bir uğraş veriyor. Bizler milletin sandıktan çıkan iradesini, bir zafer ya da yenilgi gibi görmeyen, böyle görülmesine izin vermeyen bir siyasi anlayışa sahibiz. Bu sebeple 15 Mayıs sabahına bu ülkede kimse kaybetmek duygusu ile uyanmayacak. Kimse seçim kazandığı için zafer yaşadığı hissine kapılmayacak. Hepimiz, milletin iradesinin tertemiz tecelli etmesinin huzuru ile yeni hayatlarımıza adım atacağız.

Milletin iradesinin kendilerine ipotekli olduğu zehabına kapılmış, devleti kendilerininmiş zanneden bir avuç insan da yeni hayatlarına adım atacak. Onlar da bu ülkedeki herkes gibi eşit ve imtiyazsız yaşamayı öğrenecekler. Herhangi bir vatandaştan farksız olduklarını ne yazık ki unutmuşlardı. Bu millet onlara hatırlatacak.

Bu ülke artık 86 milyon vatandaşın aklı ile yüreği ile vicdanı ile yönetilecek. Bu ülkede insan olmaktan daha büyük bir mevki, özgür ve onurlu bir vatandaş olmaktan daha güçlü bir makam olmayacak.”

(ANKA)