birgün

24° AZ BULUTLU

DÜNYA 31.07.2020 15:10

İngiltere'de koronavirüs tedbirlerinin gevşetilmesine Johnson'dan veto

İngiltere'de 1 Ağustostan itibaren bazı koronavirüs tedbirlerinn gevşetilmesi kararına Boris Johnson'dan ret geldi.

İngiltere'de koronavirüs tedbirlerinin gevşetilmesine Johnson'dan veto

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, tüm güzellik bakımlarına izin veren planlar da dahil olmak üzere, cumartesi günü İngiltere’de yürürlüğe girecek olan bir dizi koronavirüs tedbirinin gevşetilmesi kararını geri çevireceğini açıkladı.

Johnson, 1 Ağustosta İngiltere’de yürürlüğe girecek olan küçük düğün organizasyonlarına izin vermek, bowling salonları, paten pistleri ve casinoların açılması gibi koronavirüs önlemlerinin hafifletilmesi kararının en az iki hafta ertelendiğini söyledi.

Johnson ayrıca, kapalı alanlardaki etkinliklere izin verilmeyeceğini, spor merkezlerinde kalabalık etkinliklerin gerçekleşmeyeceğini ve 30 kişiden fazla olan düğünlere de izin verilmeyeceğini de ekledi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol