birgün

30° AÇIK

DÜNYA 31.07.2020 15:10

İngiltere'de koronavirüs tedbirlerinin gevşetilmesine Johnson'dan veto

İngiltere'de 1 Ağustostan itibaren bazı koronavirüs tedbirlerinn gevşetilmesi kararına Boris Johnson'dan ret geldi.

İngiltere'de koronavirüs tedbirlerinin gevşetilmesine Johnson'dan veto

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, tüm güzellik bakımlarına izin veren planlar da dahil olmak üzere, cumartesi günü İngiltere’de yürürlüğe girecek olan bir dizi koronavirüs tedbirinin gevşetilmesi kararını geri çevireceğini açıkladı.

Johnson, 1 Ağustosta İngiltere’de yürürlüğe girecek olan küçük düğün organizasyonlarına izin vermek, bowling salonları, paten pistleri ve casinoların açılması gibi koronavirüs önlemlerinin hafifletilmesi kararının en az iki hafta ertelendiğini söyledi.

Johnson ayrıca, kapalı alanlardaki etkinliklere izin verilmeyeceğini, spor merkezlerinde kalabalık etkinliklerin gerçekleşmeyeceğini ve 30 kişiden fazla olan düğünlere de izin verilmeyeceğini de ekledi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız