İskoçya Bölgesel Başbakanı Hamza Yusuf, Filistinli eşi Nadia El-Nakla'nın Gazze'de mahsur kalan annesiyle babasına 3 haftadır ulaşamadıklarını söyledi.

Kaynak: Haber Merkezi
İskoçya Başbakanı Yusuf, Gazze'deki ailesine ulaşamıyor: "Daha kaç çocuk ölmeli?"
Fotoğraf: AA

İskoçya Bölgesel Başbakanı Hamza Yusuf, Filistinli eşi Nadia El-Nakla'nın Gazze’de üç haftadır mahsur olan ailesine ulaşamadığını belirtti, “Dünyanın 'Artık yeter' demesi için daha kaç çocuğun ölmesi gerekiyor?” ifadelerini kullandı. 

İsrail'in Gazze'de sivil altyapıları hedef alması ve kara operasyonunu genişleteceğini açıklamasıyla bölgedeki iletişim altyapıları tamamen devre dışı kaldı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan İskoçya Bölgesel Başbakanı Hamza Yusuf, eşi Nadia El-Nakla'nın anne ve babasının bombardıman altındaki Gazze'de kaldığını ve 7 Ekim'den beri haber alamadıklarını söyledi.

Yusuf, Twitter (X) hesabından şunları yazdı:

“Gazze yoğun bombardıman altında. Telekomünikasyon kesildi. Yaklaşık 3 haftadır bu savaş bölgesinde mahsur kalan ailemize ulaşamıyoruz. Sadece gece hayatta kalmaları için dua edebiliriz. Dünyanın artık yeter demesi için daha kaç çocuğun ölmesi gerekiyor?”

Yusufi 9 Ekim'de basın mensuplarına yaptığı açıklamada İsraillilerin, kendilerine ülkeyi terk etmelerini söylediğini ancak ülkeden çıkmalarının mümkün olmadığını ifade etmişti. 

Yusuf, "Pek çok kişinin bildiği üzere eşim Filistinli. Annesi ve babası Dundee'de yaşıyorlar. Ancak saldırı sırasında Gazze'delerdi ve korkarım ki orada mahsur kaldılar" demişti.