İstanbul'un Sarıyer ilçesinde yapılan kazı çalışması hakkında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, "İkamet bahçesinde bir şahsın cesedinin gömülü olduğu yönündeki ihbar üzerine, Cumhuriyet savcısı talimatı ile yapılan kazıda herhangi bir bulguya rastlanılmamıştır. Konuyla ilgili olarak, kamuoyunu yanlış yönlendirenler hakkında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır" denildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden Sarıyer'deki kazıya ilişkin açıklama
Fotoğraf: DHA

İstanbul Sarıyer’de polisler önceki gece bir kazı başlattı. Kazının, Sırp çete lideri Zeljko Bojanic'in öldürdüğü bir başka Sırp suç örgütü üyesi Risto M.’nin cesedini bulmak için başlatıldığı öğrenildi. Uyuşturucu ticareti ile bilinen ve kırmızı bültenle aranan Kavak çetesinin lideri Zeljko Bojanic gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Sarıyer'de yapılan kazı çalışmasında herhangi bir bulguya rastlanılmadığını, konuyla ilgili kamuoyunu yanlış yönlendirenler hakkında yasal işlem başlatılacağını bildirdi.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce elde edilen bilgiler doğrultusunda, organize suç örgütü üyesi yabancı uyruklu Zeljko Bojanic'in, J.A.B. adına düzenlenmiş sahte Makedonya pasaportuyla ülkeye giriş yaptığının ve kentte bulunduğunun tespit edildiği belirtildi.

Başlatılan çalışmalar neticesinde bu kişinin 4 Kasım'da Sarıyer ilçesinde düzenlenen operasyonda yakalandığı bilgisine yer verilen açıklamada, ikametteki aramada, sahte kimlik, pasaport ve dijital materyallerin ele geçirildiği vurgulandı.

Açıklamada, "İkamet bahçesinde bir şahsın cesedinin gömülü olduğu yönündeki ihbar üzerine, Cumhuriyet savcısı talimatı ile yapılan kazıda herhangi bir bulguya rastlanılmamıştır. Konuyla ilgili olarak, kamuoyunu yanlış yönlendirenler hakkında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, şehrimizin huzur ve esenliğini korumak amacıyla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm suç ve suçlularla mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir" ifadelerine yer verildi.

***

NE OLMUŞTU?

İstanbul Sarıyer’de polisler önceki gece bir kazı başlatmış, kazının, Sırp çete lideri Zeljko Bojanic'in öldürdüğü bir başka Sırp suç örgütü üyesi Risto M.’nin cesedini bulmak için başlatıldığı öğrenilmişti. Uyuşturucu ticareti ile bilinen ve kırmızı bültenle aranan Kavak çetesinin lideri Zeljko Bojanic gözaltına alınmıştı. İstanbul Emniyeti, akşam saatlerinde yaptığı açıklamada henüz bir bulguya rastlanılmadığını açıklamıştı.

AA