birgün

15° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

GÜNCEL 09.04.2020 18:48

İstanbul Valiliği: Çirkin paylaşım sonrası ailenin ihtiyaçları karşılandı

İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür yardımcısı Nail Noğay'ın 'geber' dediği kadına ve ailesine valilik tarafından yardım yapıldığı açıklandı

İstanbul Valiliği: Çirkin paylaşım sonrası ailenin ihtiyaçları karşılandı

Sosyal medyada yayınlanan haber videosunda, “Bu sabah, çocuklarıma kahvaltı ettiremedim. Devletimiz bu duruma bir el koysun. Pastaneleri, çöpleri gezerek çocuklarıma ekmek getirdim. Bana ne güzel diyorlar ki, ‘Çıkma, çıkma.’ Mecbur çıkacağım” diyen kadına ve ailesine İstanbul Valiliği tarafından yardım yapıldığı açıklandı.

İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür yardımcısı Nail Noğay bu videoyu sosyal medya hesabında, “Geber” mesajı ile paylaşınca görevden alınmıştı. Olayla ilgili İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İstanbul Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı N.N tarafından sosyal medya hesabından yapılan çirkin paylaşım sonrasında İstanbul Valisi Ali Yerlikaya; mağdur ailemize hemen ulaşılması ve ihtiyaçlarının karşılanması için İstanbul Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arzu Gür’e talimatını verdi. Vali Ali Yerlikaya ailenin ihtiyaçlarını karşıladı ve aileyi telefon ile arayarak üzüntülerini ifade etti” denildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız