birgün

24° AÇIK

SİYASET 29.05.2020 01:06

İYİ Partili Türkkan: Milletvekili transfer piyasasının en büyük simsarı AKP'dir

İYİ Partili Lütfü Türkkan, milletvekili transferine karşı çıkan AKP ve MHP'ye 2001'deki 51 milletvekili transferini hatırlattı

İYİ Partili Türkkan: Milletvekili transfer piyasasının en büyük simsarı AKP'dir

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak, milletvekili transferine karşı çıkan AKP ve MHP'ye 2001 yılını hatırlattı.

AKP’nin 2001’de kurulduğunda 51 milletvekili transfer ederek Meclis’e girdiğini hatırlatan Türkkan, “Milletvekili transfer piyasasının en büyük simsarı AKP'dir” dedi.

Türkkan’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şu şekilde:

“Ak Parti, 2001’de kurulduğunda 51 milletvekili transfer edip Meclis’e girdi. Bunu kimse unutmadı. Bir kenara not edin, dursun. Hep diyorum; milletvekili transfer piyasasının en büyük simsarı Ak Partidir.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız