birgün

24° AZ BULUTLU

BİRGÜN EGE 26.06.2020 11:58

Jeotermal talanı devam ediyor: Uşak’ta 7 jeotermal sahası ihale edilecek

Uşak İl Özel İdaresi İl Encümeni Başkanlığı, 7 jeotermal alan için kaynak arama ruhsatlı saha ihale edileceğini ilan edildi

Jeotermal talanı devam ediyor: Uşak’ta 7 jeotermal sahası ihale edilecek

AYCAN KARADAĞ

Ege Bölgesi’ninson yıllarda jeotermal enerji santralları ile başı dertte. Aydın, İzmir, Denizli, Manisa, Afyonkarahisar ve Çanakkale’den sonra Uşak’ta da jeotermal kaynak arama çalışmalarına başlandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan duyuru ile Uşak İl Özel İdaresi tarafından, Uşak'ın Merkez ve Banaz ilçelerindeki 5 jeotermal kaynak alanı ve 2 jeotermal kaynak arama ruhsatlı saha, "açık teklif usulü" ile ihale edilecek.

Büyüklükleri 1272,88 hektar ile 4670,31 hektar arasında değişen sahaların ihalesi, 28 Temmuz Salı günü saat 14.00'te Uşak İl Özel İdaresi İl Encümeni Salonu'nda yapılacağı duyuruldu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız