birgün

15° KAPALI

KÜLTÜR SANAT 24.03.2020 11:59

Karikatürist Selçuk Erdem'den evde çalışanlara öneriler

Karikatürist Selçuk Erdem sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, evden kalanlar için tüyolar verdi. Erdem, "Yıllardır evden çalışırım, tavsiyem pijamanın sizi ele geçirmesine izin vermeyin" ifadesini kullandı.

Karikatürist Selçuk Erdem'den evde çalışanlara öneriler

Dünyaya yayılan koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle evde kalanlar için Karikatürist Selçuk Erdem sosyal medya hesabından önerilerde bulundu.

Evde kalanlar ve evde çalışanlar için tüyolar veren Erdem, "Yıllardır evden çalışırım, tavsiyem pijamanın sizi ele geçirmesine izin vermeyin" ifadesini kullandı.

Küçük adımların planları tamamen uygulamak için önemli bir adım olduğuna dikkat çeken Erdem, "Zamanım olsaydı yapardım dediğiniz şeyleri yine yapmayacaksınız ama paniğe kapılmayın" dedi.

Sosyal medya kullanımının bu süreçte önemli olduğunu belirten Erdem, "Yarım saatlik ‘mecburi’ zamanlar ayırın her ne yapmak istiyorsanız. O sürede başka bir şeyle ilgilenmeyin" diye yazdı.

"Şöyle düşünün evde disiplin vermeniz gereken bir çocuk var, sizsiniz o" diyen Erdem, "Ritüelleriniz olmazsa evde çalışmak zor iş" ifadesini kullandı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız