CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li belediyelerin deprem bölgesindeki yardım çalışmalarını paylaştı ve "Gelsinler tutuklasınlar" diyerek iktidara gönderme yaptı.

Kılıçdaroğlu, CHP'li belediyelerin deprem bölgesindeki çalışmalarını paylaştı: Gelsinler tutuklasınlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, deprem bölgesinde incelemelerini sürdürürken CHP'li belediyelerin çalışmalarını paylaştı.

Dün yaptığı açıklamada "Covid sırasında çıkarttığınız bürokratik engelleri bu kez kabul etmeyeceğiz. Gerekli yardımları en çok ihtiyaç duyulan yerlere olabildiğince hızlı taşıyacağız" diyen Kılıçdaroğlu, CHP'li belediye başkanların yardım çalışmalarına ilişkin Twitter paylaşımlarını alıntıladı ve "Gelsinler tutuklasınlar" dedi.

Kılıçdaroğlu, ilk olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın "Hatay Havalimanı'nın en kısa sürede yeniden uçuşlara açılması için çalışmalara başladık. Mesai arkadaşlarımız alandaki hafriyat atıklarını temizliyor" paylaşımını alıntıladı ve "Kapanan Hatay Havalimanı'nı onarıyoruz. Gelsinler tutuklasınlar" ifadelerini kullandı.

Daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun "Hatay İskenderun Limanı’ndaki yangın kontrol altına alındı, tamamen söndürülmesi için tüm ekiplerimiz yoğun şekilde çalışıyor" paylaşımın alıntılayan Kılıçdaroğlu, "Arkadaşlarım limana müdahale ediyor. Gelsinler tutuklasınlar" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in, "Tüm İzmir'in kalbi sizlerle. İlk andan itibaren yardım çağrılarımıza sessiz kalmayan, bu koca depoyu dolduran İzmirlilere gönülden teşekkür ediyorum. Desteklerinizi http://umuthareketi.izmir.bel.tr, http://birkirabiryuva.org Gaziemir Fuar İzmir, Kültürpark ve APİKAM'a iletebilirsiniz" paylaşımını alıntılayan Kılıçdaroğlu, şöyle dedi: "Binlerce TIR yardımla halkımızın yanındayız. Gelsinler tutuklasınlar."

Kılıçdaroğlu, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in "Felaketin boyutu çok büyük. 308 personel, 190 itfaiye ve iş makinası ile afet bölgelerinde ilk andan itibaren ekiplerimiz arama kurtarma faaliyetlerini sürdürüyor. Hep birlikte bunun da üstesinden geleceğiz" paylaşımını da alıntıladı ve "Biz bu enkazı kaldırırız" dedi.

KILIÇDAROĞLU'NUN AÇIKLAMALARI

Kılıçdaroğlu, dün Adana'da ve Hatay'daki incelemelerinin ardından sosyal medya hesabından bir video mesaj paylaşmıştı.

Depremlerin ardından yaşanan sürecin rant siyasetinin sonucu olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, "Yaşananlara siyaset üstü bakmayı, iktidarla hizalanmayı reddediyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Yardım için önlerine çıkarılan bürokratik engelleri de kabul etmeyeceklerini kaydeden Kılıçdaroğlu, CHP'li belediye başkanlarına seslenerek, "Belediye başkanlarımıza söyledim, kaynak sağlamak için ellerinden geleni yapacaklar. Bürokratik engel mi koyuyorlar; yapın, dinlemeyin. Bu halka ekmek, battaniye bulmak için tutuklanmanız gerekirse, tutuklanın" demişti.