birgün

11° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 13.04.2020 18:30

Kılıçdaroğlu'ndan CHP'li belediye başkanlarına 'karantina' talimatı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sokağa çıkma yasağının duyurulma şeklinin vatandaşı paniğe sevk ettiğini ve olumsuzluklara neden olduğunu belirtti. CHP lideri, bu süreçte yurttaşın ihtiyaçlarının karşılanması için CHP’li belediye başkanlarına talimatlar verdi.

Kılıçdaroğlu'ndan CHP'li belediye başkanlarına 'karantina' talimatı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta iki günlük sokağa çıkma yasağı öngören İçişleri Bakanlığı genelgesinin yayımlanmasının hemen ardından CHP’li büyükşehir belediye başkanlarına karantina talimatı verdi.

Yurttaşların temel ihtiyaçları için hazırlık yapılmasını isteyen Kılıçdaroğlu, cumartesi sabahı da çalışmaları kontrol ederek uyarılarını tekrarladı. Hafta sonu çok sayıda telefon görüşmesi yapan CHP liderinin, yurttaşlardan gelen şikayetleri de takip ettiği, sorunların çözülmesi için ilgililerle temas kurarak sürecin koordinasyonunu sağladığı belirtildi.

Sokağa çıkma yasağının uygulanma yöntemini eleştiren Kılıçdaroğlu kurmaylarına, “Aman bizim çalışmalarımızda bir eksiklik olmasın” talimatını verdi.

Milliyet'ten Şevket Yaman'ın haberine göre Kılıçdaroğlu, genelgeyi Ankara’daki evinde inceledikten sonra kurmaylarıyla iletişime geçti. Kılıçdaroğlu kurmaylarına CHP’li 11 büyükşehir belediyesine, temel ihtiyaçların karşılanması noktasında hazırlık yapmaları için talimat verdi. Belediye başkanları da ekmek başta olmak üzere temel ihtiyaç ürünlerinin tedariki ve dağıtım için planlamalarını yaptı.

"BU KADAR PLANSIZ DAVRANAMAZLARDI"

Kılıçdaroğlu’nun genelgenin ardından kentlerde oluşan kalabalıklar nedeniyle iktidarı eleştirerek, “Yönetemiyorlar. Bu kadar plansız davranılamazdı” dediği aktarıldı. Kılıçdaroğlu’nun gece geç saatlere kadar gelişmeleri takip ettiği belirtildi.

CHP liderinin sabah erken saatlerde de yeniden kurmaylarıyla iletişime geçtiği ve çalışmalar konusunda bilgi aldığı ifade edildi. Görüşmelerinde uyarılarını tekrarlayan Kılıçdaroğlu’nun kurmaylarına, “Aman bizim çalışmalarımızda bir eksiklik olmasın. Biz üzerimize düşeni sorunsuz yapalım” talimatını verdiği aktarıldı.

Hafta sonu boyunca çok sayıda telefon görüşmesi yapan Kılıçdaroğlu’nun belediye hizmetleriyle ilgili yurttaşlardan gelen şikayetleri de takip edip ilgililere aktararak süreci yönettiği ifade edildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız