birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

SİYASET 14.04.2021 11:02

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Özel harekat polislerini baskına göndermişsin parti örgütlerimize

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP parti binalarından sökülen "128 milyar dolar nerede" afişleriyle ilgili Erdoğan'a seslenerek "Fakirin, fukaranın, yetimin parasını soruyoruz sana. Yetim ağladığında, arş titrer arş!" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Özel harekat polislerini baskına göndermişsin parti örgütlerimize

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP parti binalarından sökülen "128 milyar dolar nerede" afişleriyle ilgili açıklama yaptı.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Geceyarısı vinçlerin yetmemiş, Özel Harekat Polislerini baskına göndermişsin parti örgütlerimize @RTErdogan... Mesele ne; #128MilyarDolarNerede pankartlarını indirmek! Fakirin, fukaranın, yetimin parasını soruyoruz sana. Yetim ağladığında, arş titrer arş!"

"128 milyar dolar nerede" pankartları önce Bursa Mudanya'da ardından Aydın'da, sonrasında ise asıldığı her yerden polis tarafından toplatılmıştı. Dün gece de İstanbul'un ilçelerinde asılan pankartlar polis eşliğinde vinç kullanılarak indirilmişti.

Müdahale sonrasında bir açıklama yapan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu; "Bu geceden söyleyeyim her gün 39 ilçemize pankartlarımızı tekrar tekrar asacağız.. Sizler de vatandaşın parasıyla kiraladığınız 39 vinci, kolluk kuvvetlerinizi ve alamadığınız kararlarınızı bugünden hazır tutun. Görelim bakalım siz mi yaman yoksa halk mı, halkın partisi mi?" demişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol