birgün

10° AÇIK

Kılıçdaroğlu'ndan 'Sinan Ateş suikastı' açıklaması: Bu ateş en tepedeki suçluları da yakacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesiyle ilgili soruşturmaya ilişkin, "Bu iş torbacılarla kalmaz" dedi ve ekledi: "Bu ateş en tepedeki suçluları da yakacak."

GÜNCEL 28.01.2023 18:48
Kılıçdaroğlu'ndan 'Sinan Ateş suikastı' açıklaması: Bu ateş en tepedeki suçluları da yakacak
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesiyle ilgili soruşturma kapsamında açıklama yaptı.

Twitter hesabından yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu, "“Adalet yoksa niye yaşayalım? Ben içime taş basarak oğlumun toprağıyla duruyorum" diyen acılı anneye sesleniyorum; oğlunuz Sinan Ateş için adalet tecelli edecek. Bu iş torbacılarla kalmaz" dedi.

"Bu ateş en tepedeki suçluları da yakacak" diyen Kılıçdaroğlu, "Şimdi istedikleri kadar polise-savcıya baskı yapsınlar, dua okunmasını yasaklasınlar, 4 ay sonra görüşeceğiz. O çetenin yakasına yapışıp ailenin acısını bir nebze olsun dindireceğiz" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Acılı anneye ve aileye bir kez daha sabır diliyorum. Tüm halkımızdan, merhumun ruhuna okunacak bir mevlidi bile yasaklayan zihniyete karşı Sinan Ateş ve ailesi için dua etmelerini istiyorum."

SİNAN ATEŞ SUİKASTI

Sinan Ateş, arkadaşı Selman Bozkurt ile 30 Aralık 2022'de Çankaya ilçesi Kızılırmak Mahallesi'nde bir binadan çıktığı sırada motosikletli 2 kişinin silahlı saldırısına uğramıştı.

Saldırıda Bozkurt omzundan yaralanırken, Ateş kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti.

Açılan soruşturma kapsamında 18 kişi tutuklanmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol