birgün

5° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 21.01.2021 01:08

Kılıçdaroğlu'ndan Takvim'in manşetine yanıt: Çöpçülerin kralı değilim ama yoldaşıyım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara yakınlığıyla bilinen Takvim gazetesinin kendisi hakkında "Çöpçüler kralı" manşeti atmasına yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Ben çöpçülerin kralı değilim, onların yanında, onlarla birlikte olmaktan şeref duyuyorum" dedi. Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ise, "Çöpçülerin kralı değilim ama yoldaşıyım, haklarının savunucusuyum" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'ndan Takvim'in manşetine yanıt: Çöpçülerin kralı değilim ama yoldaşıyım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'e ziyarette bulundu.

Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunun Kılıçdaroğlu, iktidara yakınlığı ile bilinen Takvim gazetesinin kendisi hakkında "Çöpçüler kralı" manşeti atmasına yanıt verdi.

"ÇÖPÇÜLERİN KRALI DEĞİLİM, ONLARIN YANLARINDAYIM"

Kılıçdaroğlu, yaptığı açıklamada, "Ben çöpçülerin kralı değilim, onların yanında, onlarla birlikte olmaktan şeref duyuyorum" ifadesini kullandı.

"Onların gazetelerinde benim bir fotoğrafımı 'Çöpçüler Kralı' diye yapmışlar" diyen Kılıçdaroğlu, "Üzülecekmişim. Bir tane çöp sepeti var, elimde de süpürge var. Çöpçülerin sorunlarını çözmek, çöpçülerin haklarını savunmak benim için onurlu bir görevdir. Alın teriyle geçinen adamın yanında olmak lazım" ifadelerini kullandı.

kilicdaroglu-ndan-takvim-in-mansetine-yanit-copculerin-krali-degilim-ama-yoldasiyim-831749-1.

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından da yaptığı açıklamada, "Çöpçülerin kralı değilim ama yoldaşıyım, haklarının savunucusuyum. Çok şükür, emekçiyi hakir gören kirli zihniyetin değil, alın teriyle geçinen tertemiz insanların tarafındayım" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol