birgün

5° PARÇALI BULUTLU

AVRUPA 22.01.2021 15:09

Koronavirüs: Brezilya'daki yeni türe Almanya'da da rastlandı

Almanya'da, Brezilya'daki Covid-19'un yeni türüne rastlandı.

Koronavirüs: Brezilya'daki yeni türe Almanya'da da rastlandı

Brezilya'da tespit edilen yeni tip koronavirüsün (Covid-19) daha hızlı yayılan türüne Almanya'da da rastlandığı bildirildi.

AA'da yer alan habere göre, Hessen eyalet yönetiminden yapılan açıklamada, Covid-19'un yeni türünün Brezilya'dan gelen bir kişide saptandığı ve bunun Almanya'da kayda geçen ilk vaka olduğu kaydedildi.

Söz konusu kişinin ülkeye girişinde yapılan testinin pozitif çıktığı ancak semptom göstermediği ifade edilen açıklamada, Berlin'deki Robert Koch Enstitüsünün vakayla ilgili bilgilendirildiği belirtildi.

MERKEL 'CİDDİYE ALINMALI' DEMİŞTİ

Almanya Başbakanı Merkel, mutasyona uğramış koronavirüs türleri varyantları konusunda uyarıda bulunmuştu. Almanya'da da tespit edilen mutasyona uğramış koronavirüsü çok ciddiye almak gerektiğini vurgulayan Merkel, "Tehlikenin somut bir şekilde günlük enfeksiyon sayılarını artırmasını beklememeliyiz" ifadelerini kullanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol