Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya lideri Putin ile AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘öngörülebilir gelecekte’ bir araya gelmeyi planladıklarını belirtti.

Kremlin duyurdu: Putin yakın zamanda Erdoğan ile görüşecek
Fotoğraf: tccb.gov.tr

Kremlin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yakın zamanda görüşeceğini duyurdu.

Sputnik'in haberine göre, Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, gazetecilerin sorusu üstüne, Putin ile bir dönem için daha Cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan’ın ‘öngörülebilir gelecekte’ yüz yüze görüşmeyi planladıklarını kaydetti.

“Putin, Erdoğan’ı seçim zaferi, yeniden Türkiye Cumhurbaşkanı seçilmiş olması nedeniyle tebrik etmek için aradığında, her iki lider de öngörülebilir gelecekte ikili bir görüşme gerçekleştirme niyetinde olduklarını teyit ettiler” diyen Peskov, söz konusu görüşmenin nerede ya da ne zaman gerçekleşeceğinin belirlenme aşamasında olduğunu söyledi.

Pesko, "Bu görüşmenin nerede olacağını ve ne zaman gerçekleşeceğini iki liderin programlarına göre kararlaştırmak gerekecek. Fakat böyle bir anlaşma var ve bu görüşmenin hazırlığını yaptığımızı söyleyebilirim" ifadelerini kullandı.