Google Play Store
App Store

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın milletvekili listelerinde yer almak istemediklerini bildirdiği öne sürüldü. Gazeteci Candaş Tolga Işık, "Bakan Varank Bursa'dan, Bakan Soylu İstanbul 2'nci bölgeden, Gen Bşk Vekili N. Kurtulmuş ve Bakan Mehmet Muş 3'üncü bölgeden aday oluyor" dedi.

Kulis: İki bakan vekil listesinde yer almak istemediğini bildirdi

HABER MERKEZİ

Gazeteci Candaş Tolga Işık, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın milletvekili listelerinde yer almak istemediklerini bildirdiklerini yazdı.

Işık, sosyal medya hesabı Twitter'dan AKP kulislerindeki bir bilgiyi paylaştı.

Mehmet Nuri Ersoy ve Fahrettin Koca'nın milletvekili listelerinde yer almak istemediklerini bildirdiğini aktaran Işık, şunları söyledi: "Son dakikaya kadar her şey değişebilir ama şu an için planlanan: Bakan Varank Bursa'dan, Bakan Soylu İstanbul 2'nci bölgeden, Gen Bşk Vekili N. Kurtulmuş ve Bakan Mehmet Muş 3'üncü bölgeden aday oluyor."

ERDOĞAN'IN AÇIKLAMASI

Erdoğan, geçtiğimiz günlerde katıldığı ortak yayında milletvekili listeleri hakkında konuşmuştu. Erdoğan, şunları söylemişti:

"Bu hafta sonuna kadar her şey olabilir. Hafta sonuna kadar kesinleştireceğiz. Önümüzdeki hafta içinde törenle arkadaşlarımızın yerlerini, konumlarını ve listeyi vereceğiz. Kabinedeki arkadaşlarımızla ilgili çalışmayı devam ettiriyoruz. Benim düşüncem daha çok bakan arkadaşlarımızı büyükşehirlerde değerlendiriyorum. Partimiz, teveccühün yüksek olduğu aday adaylığı süreci yaşadı. 6 bin üzerinde başvuru aldık. Birçok isim üzerinde çalışıyoruz. Sürpriz isimlerimiz de olacak. Yazar, çizer ve entellektüel isimler var. Kabine ve üst yönetimini de çalışmaya başladık."