birgün

17° PARÇALI AZ BULUTLU

Kuzey Kıbrıs'ta turizmciler hükümeti protesto etti

Kuzey Kıbrıs'ta turizm işletmecileri hükümete karşı protesto düzenledi. Eylemde "KKTC turizmi" tabut ile temsil edilirken, göstericiler şezlonglarla KKTC Başbakanlık binasına dayandı

DÜNYA 09.06.2020 14:53
Kuzey Kıbrıs'ta turizmciler hükümeti protesto etti
Abone Ol google-news

Koronavirüs salgınının tüm dünyayı etkisi altına aldığı şu günlerde karantina ve seyahat yasaklarının kalkmasına rağmen bir çok ülkede turizm sektörü zor günler geçiriyor.

Kuzey Kıbrıs'ta hükümet, turizm sektörüne karşı gerekli önlem planı oluşturmadığını gerekçesiyle turizm işletmecileri tarafından protesto edildi. Kıbrıs Türk Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB), Başbakanlık önünde eylem yaptı.

Eyleme, Otelciler Birliği ile turizm sektörüyle ilgili diğer meslek grupları temsilcileri destek verdi.

TABUT VE ŞEZLONGLA GELDİLER

kuzey-kibris-ta-turizmciler-hukumeti-protesto-etti-741828-1.

DHA'nın haberine göre eylemciler, ülke turziminin öldüğüne dikkat çekmek için üzerinde "KKTC Turizmi" yazan tabutu cenaze marşı eşliğinde Başbakanlık önüne bıraktı. Başbakanlık binasının önünde toplanan eylemciler, "Biz bu tabuta girmeyi reddediyoruz", "Tekrar turizm" sloganları attı.

Başbakanlık önüne her kabine üyesi için şezlong getiren eylemciler, ülkeye olan uçuşların durdurulmasını protesto etti.

KITSAB Başkanı Orhan Tolun eylemcilere hitap ettiği konuşmada, "Ülkeye 1 milyon 100 turist getiren, ekonomiye yüzde 60 katkı sağlayan ve 54 sektöre iş imkanı yaratan bizleri yok sayamazsınız. Bu tsunaminin ilk dalgalarıdır" dedi.

KKTC Başbakanı Ersin Tatar da yapılan eylemi doğru bulmadığını açıkladı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol