birgün

14° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

DÜNYA 19.02.2020 13:03

Lavrov: Suriye konusunda Türkiye ile anlaşma sağlanamadı

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye ile gerçekleştirilen Suriye konulu toplantıda bir anlaşmaya varılmadığını söyledi

Lavrov: Suriye konusunda Türkiye ile anlaşma sağlanamadı

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Türkiye ile Suriye konulu görüşmelerde anlaşma sağlanamadı. Rusya hiçbir talepte bulunmadı" açıklamasını yaptı.

Sputnik Türkiye'nin aktardığı habere göre, basın toplantısında konuşan Lavrov, Moskova’da gerçekleştirilen görüşmeyle ilgili, “Yeni taleplerde bulunmadık. Liderlerimiz arasında varılan tüm anlaşmaların uygulanması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

"PUTİN İLE ERDOĞAN ARASINDA GÖRÜŞME HAZIRLIĞINA DAİR BİLGİ YOK"

“Türkiye ile İdlib konusunda her düzeyde çalışmaya hazırız, buna üst düzey de dahil” diyen Lavrov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin İle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında bir görüşme hazırlığına dair bilgi olmadığını ifade etti.

Lavrov, Suriye Ordusu'nun İdlib’deki eylemlerine ilişkin, “Bu eylemler İdlib konusundaki anlaşmalara yönelik en kaba ihlallere yanıt olarak gerçekleştirildi" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız