AKP destekçisi Üsküdar Üniversitesi Rektörü Nevzat Tarhan, 30 Ağustos kutlamalarında Athena grubunun sahne almasını "30 Ağustos’u buruk kutlama. Yunan isimli şarkıcı içinden ‘kültürel olarak biz yendik’ diyordur" ifadeleriyle hedef almıştı. Konser öncesi konuşan ABB Başkanı Mansur Yavaş, "Başta Sayın Gökhan Bey olmak üzere bizim vatan sevgimizi hiç kimse sorgulayamaz," diyerek Gökhan Özoğuz'a destek oldu.

Mansur Yavaş'tan hem İsmail Kahraman'a hem Nevzat Tarhan'a tepki

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarındaki Athena grubunun konseri öncesinde, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ın konsere verdiği tepki sosyal medyada gündem olmuştu.

Tarhan, "30 Ağustos’u buruk kutlama. Yunan isimli şarkıcı içinden ‘kültürel olarak biz yendik’ diyordur" paylaşımını gelen tepkiler üzerine silmişti.

Son olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, konuya ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Gökhan Özoğuz'un da olduğu sahnede konuşma yapan Yavaş "Ankaramız milli mücadelemizin en önemli karargahlarından. İşte bizler de böyle bir başkentin belediye başkanı olarak, Mustafa Kemal Atatürk'ün bize emanet ettiği bu Ankara'yı dünya başkentleriyle yarışır bir hale getirmek için çalışıyoruz. Bu sorumlulukla hareket ediyoruz. 30 Ağustos'u elbette kutlayacağız. 'Neden bunları kutluyorsunuz, kutlamaya gerek yok?' diyenlere inat coşkuyla kutlayacağız." dedi. Yavaş'ın bu sözleri AKP'li İsmail Kahraman'ın "şehirlerin kurtuluş günleri kutlanmaz" ifadelerini akıllara getirdi.

Konser öncesi Tarhan'ın verdiği tepkiye yönelik ise Yavaş, "Başta Sayın Gökhan Bey olmak üzere bizim vatan sevgimizi hiç kimse sorgulayamaz. Bunu da özellikle bu akşam söylemek istiyorum. Bizlerle birlikte olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum, tekrar Gökhan Bey'e hoş geldiniz diyorum." ifadelerini kullandı.