birgün

3° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 24.11.2020 17:29

Melih Gökçek'ten Bülent Arınç'ın istifasına yorum: Bence yetmez

Bülent Arınç'ın Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu'ndan istifasına bir yorum da eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten geldi. Gökçek, Arınç'a yönelik "İstifa etmiş ama bence yetmez" ifadelerini kullandı.

Melih Gökçek'ten Bülent Arınç'ın istifasına yorum: Bence yetmez

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, geçmişte kendisini "Ankara'yı FETÖ'ye parsel parsel satmak"la suçlayan eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu'ndan (YİK) istifasının yeterli olmadığını söyledi.

Selahattin Demirtaş ve Osman Kavalı’nın serbest bırakılması gerektiğini açıkladıktan sonra AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından sert şekilde eleştirilen Bülent Arınç, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği’nden istifa etti.

İletişim Başkanlığı istifanın Erdoğan tarafından kabul edildiğini duyurdu.

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Arınç'ın istifasının yeterli olmadığını söyledi.

Kişisel Twitter hesabından açıklama yapan Gökçek, "Arınç Yüksek İstişare Kurulu'ndan istifa etmiş ama bence yetmez. Yeter mi Tweet alemi? Kanaatinizi yazın ki ne düşünüyorsunuz Bülent'te öğrensin" ifadelerini kullandı.

melih-gokcek-ten-bulent-arinc-in-istifasina-yorum-bence-yetmez-808821-1.

Arınç, Melih Gökçek'i "Ankara'yı FETÖ'ye parsel parsel satmak"la suçlamıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız