İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Kahramanmaraş Dayanışma Günleri etkinlik alanını ziyaret ederek esnafla buluştu.

Meral Akşener: 15 Mayıs'ta Türkiye güzel bir güne uyanacak

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bu akşam ABB Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte Ankara Kent Konseyi’nde düzenlenen iftar programına katıldı. Akşener, bugün depremzede esnafa destek olmak amacıyla "Kahramanmaraş Dayanışma Günleri"nin düzenlendiği Altınpark-ANFA fuar alanını da ziyaret etmişti.

Altınpark ANFA'daki Kahramanmaraş Dayanışma Günleri etkinlik alanına karşılanan Akşener ve Yavaş, stantları gezdi, esnafla sohbet etti, vatandaşlarla ve çocuklarla fotoğraf çektirdi.

Kahramanmaraş'taki Ebrar Sitesi'nde hayatını kaybeden firma sahibinin standında gönüllü olarak satış yapan avukat ve doktor kadınlar Akşener ve Yavaş'a dilek bilekliği hediye etti.

Gazetecilerin 'seçim' sorusuna Akşener, "Seçimi kazanıyoruz." yanıtını verdi.

Akşener, "15 Mayıs'ta Türkiye nasıl bir güne uyanacak?" sorusunu "Harika bir güne uyanacak." diye cevapladı.

Esnafın Kahramanmaraş'a daveti üzerine Akşener, daha önce gittiği Kahramanmaraş'ı yine ziyaret edeceğini söyledi.

"DİLEK, DEĞİŞİM"

Mansur Yavaş da dileğinin sorulması üzerine "Hepimizin dileği ortak. Dilek, değişim." diye konuştu. Yavaş, bu etkinliğin Ankara'dan sonra İstanbul ve İzmir'de yapılacağını belirtti. Kahramanmaraşlı esnafların "Bizi çok iyi misafir ettiniz, minnettarız" sözleri üzerine Yavaş, "Görevimiz." dedi. Akşener ile Yavaş gençlerle iftar yaptı.

(AA)