birgün

0° HAFİF KAR YAĞIŞLI

Metin Çulhaoğlu'nun cenaze programı belli oldu

Kalp krizi nedeniyle yaşamını yitiren sosyalist hareketin önemli isimlerinden ve Türkiye İşçi Partisi'nde yöneticilik görevinde bulunan Metin Çulhaoğlu için 18 Ağustos Perşembe günü saat 13.00'te Ankara'daki İnşaat Mühendisleri Odası Kongre Kültür Merkezi'nde tören düzenlenecek. Çulhaoğlu'nun cenazesi saat 16.00'da Karşıyaka Mezarlığı'na defnedilecek.

GÜNCEL 17.08.2022 16:15
Metin Çulhaoğlu'nun cenaze programı belli oldu
Abone Ol google-news

Sosyalist hareketin önemli isimlerinden ve Türkiye İşçi Partisi Merkez Komitesi Üyesi Metin Çulhaoğlu'nun cenaze programı belli oldu.

Türkiye İşçi Partisi'nden yapılan açıklama göre, Çulhaoğlu için Ankara'da İnşaat Mühendisleri Odası Kongre Kültür Merkezi'nde 18 Ağustos Perşembe günü saat 13.00'te tören düzenlenecek.

Çulhaoğlu'nun cenazesi saat 16.00'da Karşıyaka Mezarlığı'na defnedilecek.

Metin Çulhaoğlu dün kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirmişti.

METİN ÇULHAOĞLU KİMDİR?

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi-İstatistik Bölümü mezunu olan yazar Metin Çulhaoğlu, 1975-1978 yılları arasında haftalık Yürüyüş dergisinde sırasıyla yazar, yazı işleri müdürü ve başyazar olarak görev yaptı.

1979 yılında yayımlanmaya başlayan Sosyalist İktidar dergisinin genel yayın yönetmenliğini üstlendi.

BirGün gazetesi, Gelenek dergisi ve Sol Haber Portalı’nda yazıları yayımlandı. Çulhaoğlu, son olarak İleri Haber Portalı'nda yazılar yazıyordu.

Sosyalist Türkiye Partisi'nin kuruluşunda yer alan Çulhaoğlu, 1993 yılında partiden ayrıldı. Birleşik Sosyalist Parti kuruluşunda yer alan, Özgürlük ve Dayanışma Partisi'nin (ÖDP) kuruluşunda çalışmalar yürüten Çulhaoğlu, daha sonra Türkiye Komünist Partisi'ne katıldı.

Halkın Türkiye Komünist Partisi'nin kuruluşunda yer alan Çulhaoğlu, Türkiye İşçi Partisi'nde Merkez Komistesi Üyesi ve Parti Meclisi Üyesi görevlerinde bulundu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol