birgün

24° AZ BULUTLU

MHP, 'ırkçılığa hayır' tweetine gelen yanıtları gizledi

MHP, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da 'ırkçılığa hayır' tweetine gelen tepkiler üzerine yanıtları gizlemeyi tercih ett.

GÜNCEL 09.12.2020 11:01
MHP, 'ırkçılığa hayır' tweetine gelen yanıtları gizledi
Abone Ol google-news

Paris Saint Germain-Medipol Başakşehir maçının dördüncü hakeminin, yardımcı antrenör Webo'ya ırkçı söylemde bulunmasının ardından MHP'nin resmi Twitter hesabından konuya ilişkin atılan 'Irkçılığa hayır' tweeti sosyal medya kullanıcılarının diline düştü.

Twitter kullanıcılarının MHP'nin paylaşımına yaptığı yorumlardan sonra, verilen yanıtlar resmi hesap tarafından gizlendi.

mhp-irkciliga-hayir-tweetine-gelen-yanitlari-gizledi-814613-1.

NE OLMUŞTU?

Paris Saint Germain-Medipol Başakşehir maçının dördüncü hakemi, yardımcı antrenör Webo'ya ırkçı söylemde bulunmuş, maç durmuştu. Olayların ardından Medipol Başakşehir, sahadan çekilerek soyunma odasına gitmişti. Başakşehirli futbolcuların yanı sıra PSG oyuncuları duruma tepki göstererek soyunma odasına geçmişti.

Başakşehir Futbol Kulübü'nün sosyal medya hesabından konuya ilişkin, 'ırkçılığa hayır' yazılı görselle tepki gösterilmişti.

Paris Saint-Germain-Başakşehir mücadelesinin dördüncü hakemi Sebastian Coltescu’nun Pierre Webo’ya yaptığı ırkçılık, Avrupa basının da gündemine oturdu.

EDOĞAN DA AÇIKLAMA YAPTI

Yaşanan olayın ardından sosyal medya hesabından açıklama tapan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, "Temsilcimiz Başakşehir’in teknik ekibinden Pierre Webo'ya karşı sarf edilen ırkçı sözleri şiddetle kınıyor, UEFA tarafından gereken adımların atılacağına inanıyorum. Sporda ve hayatın tüm alanlarında ırkçılığa ve ayrımcılığa kayıtsız şartsız karşıyız" ifadelerini kullanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol