birgün

29° PARÇALI AZ BULUTLU

MHP'li Büyükataman Mansur Yavaş'a tehdidi reddetti: Genel başkanımız kimseyi tehdit etmez

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Bahçeli'nin Ankara'daki Alparslan Türkeş etkinliğinde çıkan kavga nedeniyle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı suçlamasının ardından gelen tepkilere yönelik, "Bilinmesi gereken husus Sayın Genel Başkanımızın, ülkücü kimliğinin gereği olarak kimseyi tehdit etmeyeceğidir" dedi.

SİYASET 01.12.2021 12:36
MHP'li Büyükataman Mansur Yavaş'a tehdidi reddetti: Genel başkanımız kimseyi tehdit etmez
Abone Ol google-news

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, yaptığı yazılı açıklamada, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve bazı milletvekillerinin, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a ilişkin tehdit sözleriyle ilgili değerlendirmelerine tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu'nun söz konusu olayla ilgili "Akıl alır gibi değil" açıklamasına da yanıt veren Büyükataman, Bahçeli'nin Mansur Yavaş'ı tehdit ettiğini reddetti.

MHP'li Büyükataman, Bahçeli'nin Mansur Yavaş ile ilgili açıklamasını hatırlatarak, şunları söyledi:

"Şehrin çözüm bekleyen sorunlarına odaklanmak yerine camiamız üzerinde hesaplar yapan, kumpaslar peşinde koşan Belediye Başkanı sıfatlı bir kendini bilmezin MHP aleyhine olan faaliyetlerinden, her kirli tezgahta bu parmağın yer aldığından haberdar olduğumuzun bilinmesinde fayda vardır.

Bu kapsamda Sayın Genel Başkanımızın partimizin grup toplantısının ardından sarf ettiği sözler üzerinden 'tehdit' yaygarası koparıp haddini aşan sözler söylemeye kalkan ve Belediye Başkanlarının arkasında olduklarını söyleyen CHP'nin sözcülerine ağızlarından çıkan sözlere hakim olmalarını tavsiye ediyoruz.

Bu Belediye Başkanının ve onun partimize yönelik rezil kumpaslarının arkasında olduklarını zaten biliyoruz."

'HERKES HADDİNİ BİLMELİ'

Büyüktaman, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun da Bahçeli'ye yönelik sözlerine tepki göstererek, "CHP'yi PKK'nın oyuncağı haline getirmeyi akıllı bir siyaset zanneden Kılıçdaroğlu'nun Sayın Genel Başkanımızın sözleri için 'Akıl alır gibi değil' demesi hükümsüzdür. Sayın Genel Başkanımıza sınırlar belirlemeye kalkan aklı kıt CHP yöneticilerinin yarım akıllarını kendilerine saklamalarında kendileri adına fayda vardır" ifadelerini kullandı.

Büyükataman, şöyle devam etti:

"Partimize ve ülkücü-milliyetçi hareketin kutsallarına yönelik suistimal, saldırı, kumpas her nereden ve kimden gelirse gelsin, tarihin bize yüklediği sorumluluklar çerçevesinde cevap vereceğimizin, bunları ifşa edeceğimizin bilinmesinde fayda vardır. Herkes haddini bilmeli ve yetkilerinin hududunun farkında olmalıdır. Bilinmesi gereken bir diğer önemli husus da Sayın Genel Başkanımızın, ülkücü kimliğinin gereği olarak kimseyi tehdit etmeyeceğidir."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun