Microsoft, Çinli hacker grubu Storm-0558'in Batı Avrupa'daki 25 kamu kuruluşuna ait e-postaları ele geçirdiğini açıkladı. Microsoft'un güvenlikten sorumlu başkan yardımcısı Charlie Bell, grubun, bilgi toplamak için e-posta sistemlerine erişerek casusluk faaliyetlerine odaklandığını düşündüklerini belirtti.

Kaynak: AA
Microsoft: Çinli hacker grubu, Avrupa'daki bazı devlet kurumlarının e-postalarını ele geçirdi
Fotoğraf: AA

Çinli bir hackerr grubu, Batı Avrupa'daki bazı devlet kurumlarının elektronik posta adresleri ele geçirdi. Haber, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) merkezli teknoloji şirketi Microsoft duyurdu.

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre, Storm-0558 adlı hacker grubu, Batı Avrupa'da aralarında kamunun da yer aldığı yaklaşık 25 kurum ve kişiye ait elektronik posta hesaplarını hedef aldı.

Müşterilerin, olağan dışı e-posta hareketlerini Microsoft'a şikayet etmesinin ardından grubun hesaplara erişiminin yaklaşık bir ay boyunca fark edilmediği ortaya çıktı.

Microsoft'un güvenlikten sorumlu başkan yardımcısı Charlie Bell, grubun, bilgi toplamak için e-posta sistemlerine erişerek casusluk faaliyetlerine odaklandığını düşündüklerini belirtti.

Storm-0558'in faaliyetlerinin takip edileceği ve benzer saldırılara karşı korunmak için çalışmalar yürütüleceği bildirildi.