birgün

4° PARÇALI BULUTLU

Mübariz Mansimov’un cezası onandı, ev hapsi ise kaldırıldı

İstinaf Mahkemesi, iş insanı Mübariz Mansimov'a 'FETÖ'ye bilerek ve isteyerek yardım' suçundan verilen 5 yıl hapis cezasını onadı. Mansimov'a verilen ev hapsi şeklindeki adli kontrol tedbirini kaldırırken İstanbul sınırlarını terk etmemek şeklindeki adli kontrol tedbirini uyguladı.

GÜNCEL 30.06.2021 12:47
Mübariz Mansimov’un cezası onandı, ev hapsi ise kaldırıldı
Abone Ol google-news

İstinaf Mahkemesi, Mübariz Mansimov Gurbanoğlu “FETÖ’ye yardım etmek” suçundan verilen hapis cezasını onadı.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Mansimov'un avukatlarının verilen cezaya itirazını değerlendirdi.

DHA’nın aktardığına göre Daire, sanık Mansimov'a yerel mahkemece 'FETÖ/PDY silahlı terör örgütü içerisindeki yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme' suçundan verilen 5 yıl hapis cezasının hukuka aykırı bulunmadığına karar verdi.

Avukatların başvurusunu esastan reddeden 3. Ceza Dairesi, 5 yıllık hapis cezasını onadı.

“EV HAPSİ, HÜRRİYETİ KISITLAYICI NİTELİKTE”

Ayrıca 3. Ceza Dairesi, ev hapsi şeklindeki adli kontrol tedbiriyle serbest bırakılan Mansimov'un tedbirini ‘hürriyeti kısıtlayıcı nitelikte’ buldu.

Ev hapsi şeklindeki tedbiri kaldıran Daire, Mansimov hakkında İstanbul sınırlarını terk etmemek şeklindeki adli kontrol tedbirini uyguladı.

SEDAT PEKER'İN İDDİALARI

Azeri milyarder Mansimov son olarak, suç örgütü lideri Sedat Peker'in videolarıyla gündeme gelmişti. Peker, Mansimov'a ait Yalıkavak Marina'ya, Mehmet Ağar tarafından 'çöküldüğünü' iddia etmişti.

Ağar ise bu iddiaya karşılık, "Biz olmasak oraya mafya çöker" demiş, daha sonra ise bu açıklamasıyla hata yaptığını söyleyerek İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan özür dilemişti.

Ağar, tartışmalar sonrasında Yalıkavak Marina'nın yönetiminden ayrılmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol