Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Millet İttifakı cephesinden kendisine gelen eleştirilere tepki göstererek, "Siz adayınıza güvenmiyorsunuz da bana 'Aday olamazsın' diye bağırıyorsunuz. Ben demokratik hakkımı kullanıyorum. Biz Türkiye’nin önünü tıkayacak bir şey yapmayız. Biz insanlara üçüncü bir seçenek sunuyoruz. Milletimize bir ihtimal daha var diyoruz" dedi.

Muharrem İnce: Adayınıza güvenmiyor musunuz da 'Aday olamazsın' diye bağırıyorsunuz
Fotoğraf: AA

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, cumhurbaşkanı adaylığı kapsamında, "100 bin imza kampanyası"nı başlatmak için Ankara İl ve Merkez İlçe Seçim Kurulları binasındaki Çankaya İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı'na geldi.

İmza vermesinin ardından basın mensuplarına açıklama yapan İnce, demokratik hakkını kullanarak aday olduğunu belirtererek, kendisine yöneltilen eleştirilere cevap verdi. İnce, 20 yılın sonunda herkesin "tek adam" yönetiminden şikayetçi olduğunu ve bunun karşılığının, ya da rakibin "tek aday" olamayacağını savundu.

İnce, "Millet İttifakı ihale takımı gibi oldu. 'Kimse ihaleye girmesin. İhaleye girenin ayağını kırarım, seni tehdit ederim.' Böyle bir şey yok. Ben demokratik hakkımı kullanıyorum. Siz adayınıza güvenmiyor musunuz da bana 'Aday olma, olamazsın' diye bağırıyorsunuz. Ben demokratik hakkımı kullanıyorum" dedi.

"TÜRKİYE'NİN ÖNÜNÜ TIKAYACAK BİR ŞEY YAPMAYIZ"

"On binlerce insan evlerinden çıkıyor seçim kuruluna geliyor, imza atıyor. Bırakın insanlar yarışsın" diyen İnce, "Biz Türkiye’nin önünü tıkayacak bir şey yapmayız. Dayatmalara karşı çıkıyoruz. Biz insanlara üçüncü bir seçenek sunuyoruz. Milletimize bir ihtimal daha var diyoruz. Onun için bütün milletimizi pazartesi günü saat 20.00’ye kadar seçim kuruluna gitmeye ve imza vermeye davet ediyorum. Bu bir yarıştır. Büyük ihtimal birinci turda bitmeyecek bir yarıştır. İkinci turda hep birlikte gereğini yapacağız. Bu iktidardan kurtulacağız” dedi.

(İHA-AA)