Google Play Store
App Store

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, muhalefetin büyük bir iş bilmezlik içinde olduğunu ve seçimde hüsrana uğrayacağını söyledi.

Kaynak: Haber Merkezi
Muharrem İnce: Muhalefet bu seçim hüsrana uğrayacak

31 Mart seçimlerinde partisinin ittifak yapmama kararı alan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüştüğünü belirterek, "Onlarla anlaşamadık" dedi. İnce, "Muhalefet bu seçim hüsrana uğrayacak. Gördüklerimi söylüyorum, o kadar yanlış işler yapıyorlar ki şaşkınlıkla izliyorum." dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Antep'teki bir otelde basın mensuplarıyla bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.

Genel seçimde CHP'nin Gelecek, Saadet ve DEVA partilerine 39 milletvekili verdiğini hatırlatan Muharrem İnce, CHP'nin büyük bir iş bilmezlik içinde olduğunu vurgularken muhalefetin seçimde hüsran yaşayacağını savundu.

"NİYE KENDİNİZE İŞKENCE YAPTIRIYORSUNUZ?"

İnce, şöyle konuşru:

"80'den fazla verdi ama 39'u seçildi. Sonra ayrıldılar, 20 kişi grup kurdu. Sonra bir Sayın Milletvekili vefat etti, grup düştü. Bunun üzerine CHP bir milletvekili daha verdi. Grubu yeniden kurdu. CHP listelerinden seçilen milletvekillerinden birisi, Saadet Partisinden İstanbul Büyükşehir Belediyesi adayı oldu. İlk açıklaması 'İstanbul'un 5 yılı boşa geçmiştir' oldu. Siz Kızılay mısınız, çeksenize milletvekilini, düşsün grupları. Neden çekmiyorsunuz? Siz nasıl bir ilişki içindesiniz, size bu siyaseti kim öğretti, niye kendinize işkence yaptırıyorsunuz? Hem sizin listenizden seçilecek hem size hakaret edecek hem yedek milletvekili vereceksiniz.

Ben dünyanın hiçbir yerinden böyle siyaset görmedim. Bu siyaseti, bu kadar düşük düzeyde ilk kez görüyorum. 40 yıldır siyasetçiyim, bu kadar aymazlık, bu kadar iş bilmezlik görmedim. Muhalefet bu seçim hüsrana uğrayacak. Gördüklerimi söylüyorum, o kadar yanlış işler yapıyorlar ki şaşkınlıkla izliyorum."

"BEN 'İLKE' DEDİM ONLAR 'İLÇE' DEDİ"

Partisinin ittifakta yer almayacağını bildiren İnce, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüştüğünü belirterek, "Onlarla anlaşamadık. Ben onlara 'siyasette ilke' dedim, onlar ilçe istediğimi söyledi. İşin ciddiyetinin ne olduğunu 1 Nisan günü göreceğiz" dedi.