birgün

9° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 22.12.2020 11:07

Muharrem İnce'nin Memleket Hareketi'nde ilk ayrılık

Muharrem İnce'nin başlattığı Memleket Hareketi'nde ilk ayrılık yaşandı. Eski FED ekonomisti Erkin Şahinöz, 'Bin Günde Memleket Hareketi'nden ayrıldığını duyurdu: Siyasetin davranış kalıplarına uyum gösteremeyeceğim, ben dikine giden bir insanım.

Muharrem İnce'nin Memleket Hareketi'nde ilk ayrılık

CHP'li Muharrem İnce'nin 4 Eylül'de başlattığı 'Bin Günde Memleket Hareketi'nde dikkat çeken bir ayrılık yaşandı. Kurucu Kurul'unda yer alan Eski FED ekonomisti ve toplum bilimci Erkin Şahinöz, Muharrem İnce ile yollarını ayırdıklarını açıkladı.

Ayrılık kararını sosyal medya hesabından duyuran Şahinöz, ayrılma kararını Muharrem İnce’ye de bildirdiğini belirtti.

Twitter'dan paylaşım yapan Şahinöz "Kurucı Kurulu'nda olduğum #MemleketHareketi'nden ayrıldım. Ayrılma nedenimi Sn. Başkan'a ilettim. "Siyasetin davranış kalıplarına uyum gösteremeyeceğim, ben dikine giden bir insanım. Ama size sevgim ve saygım en üst düseyde, her zaman yanınızdayım" Harekete Başarılar" ifadelerini kullandı.

Eski CHP Milletvekili Muharrem İnce 'Bin Günde Memleket Hareketi'ni 4 Eylül'de Sivas'tan başlatmıştı.

Memleket Hareketi'nin amacını anlatan İnce, konuşmasında "Türkiye'nin misak-ı milli ittifakına ihtiyacı var. Türkiye'nin kucaklaşmaya ihtiyacı var. Böyle bir ortamda Sivas'tan yola çıkıyoruz Biz kutuplaşma yerine kucaklaşmayı önereniz.

Muhalefet hareketi değiliz, derdimiz gelecektir' dedi. Cumhuriyetin değerleriyle oynayarak, tarihle kavga ederek FETÖ ile mücadele edilemeyeceğini de belirten İnce 'Bunların menzili de belli. Yakında yine 'kandırıldık' derler, şaşırmayın" ifadelerini kullanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol