Tesla’nın patronu Elon Musk, ABD’de sosyalistlerin önde gelen isimlerinden Bernie Sanders’ın ‘milyarder vergisi’ ile ilgili bir paylaşımının altına, “Senin hayatta olduğunu unutup duruyorum” diye yazdı.

Musk’tan Sanders’a çirkin sözler

ABD’de demokratların ve sosyalistlerin savunduğu ‘milyarder vergisi’ne karşı çıkan Tesla şirketinin patronu Elon Musk, ülke sosyalistlerinin önde gelen isimlerinden Bernie Sanders’in bir paylaşımının altına çirkin bir yorum bıraktı.

80 yaşındaki Sanders, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Zenginlerin kendi paylarına düşen adil oranı ödemelerini istemeliyiz. İşte o kadar” şeklinde bir değerlendirmede bulundu.

Dünyanın en zengin insanlarından olan Musk ise bu paylaşımın altına, “Senin hayatta olduğunu unutup duruyorum” diye yazarak, Sanders’ın yaşıyla dalga geçmeye çalıştı.

Musk daha sonra, “Daha çok hisse satmamı ister misin Bernie? Tek lafına bakar” diye bir paylaşım daha yaptı. Hızını alamayan Musk, Sanders’e karşı çıkan başka birinin tweetinin altına da “Bernie alıcıdır, yapıcı değil” diye yazdı.

Sanders, Musk’ın yazdıklarına yanıt vermedi.

Musk, tartışılan yeni vergi düzenlemesinin ardından geçen hafta Twitter’da bir anket yapıp 5 milyar dolar değerindeki Tesla hissesini satmıştı.