birgün

29° AÇIK

SPOR 03.06.2020 15:38

Nadal, Djokovic ve Federer'den 'Siyahların Hayatları Önemlidir' paylaşımı

Tenisin yıldız oyuncuları Rafael Nadal, Novak Djokovic ve Roger Federer, sosyal medyada başlayan "Siyahların Hayatları Önemlidir" kampanyasına destek verdi

Nadal, Djokovic ve Federer'den 'Siyahların Hayatları Önemlidir' paylaşımı

ABD'nin Minnesota eyaletindeki Minneapolis kentinde George Floyd isimli siyah yurttaşın polis tarafından gözaltına alınırken öldürülmesine tepki olarak başlatılan "Siyahların Hayatları Önemlidir (Black Lives Matter)" kampanyasına destek vermek için Rafael Nadal, Novak Djokovic ve Roger Federer sosyal medya hesaplarından siyah bir sayfa paylaştı.

Floyd'un polis tarafından gözaltına alınırken öldürülmesine spor camiasından gelen tepkiler her geçen gün artıyor. Ulusal ve uluslararası spor camiasının önde gelen kulüp, yönetici ve sporcuları, ABD'de yaşanan ırkçılık olayını hafta boyunca sosyal medyadan attıkları mesajlarla kınamaya devam etti.

Kadın tenisçilerden Japon Naomi Osaka ve ABD'li Serena Williams da sosyal medyadan dün yaptıkları açıklamalarda, Floyd'un polis tarafından gözaltına alınırken öldürülmesine tepki göstermişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız