birgün

10° AÇIK

SPOR 03.06.2020 15:38

Nadal, Djokovic ve Federer'den 'Siyahların Hayatları Önemlidir' paylaşımı

Tenisin yıldız oyuncuları Rafael Nadal, Novak Djokovic ve Roger Federer, sosyal medyada başlayan "Siyahların Hayatları Önemlidir" kampanyasına destek verdi

Nadal, Djokovic ve Federer'den 'Siyahların Hayatları Önemlidir' paylaşımı

ABD'nin Minnesota eyaletindeki Minneapolis kentinde George Floyd isimli siyah yurttaşın polis tarafından gözaltına alınırken öldürülmesine tepki olarak başlatılan "Siyahların Hayatları Önemlidir (Black Lives Matter)" kampanyasına destek vermek için Rafael Nadal, Novak Djokovic ve Roger Federer sosyal medya hesaplarından siyah bir sayfa paylaştı.

Floyd'un polis tarafından gözaltına alınırken öldürülmesine spor camiasından gelen tepkiler her geçen gün artıyor. Ulusal ve uluslararası spor camiasının önde gelen kulüp, yönetici ve sporcuları, ABD'de yaşanan ırkçılık olayını hafta boyunca sosyal medyadan attıkları mesajlarla kınamaya devam etti.

Kadın tenisçilerden Japon Naomi Osaka ve ABD'li Serena Williams da sosyal medyadan dün yaptıkları açıklamalarda, Floyd'un polis tarafından gözaltına alınırken öldürülmesine tepki göstermişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol