İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu, depremzedelere yardım için yapılan ortak yayında "Unutmayalım. Unutmak da bizim yaptığımız şeylerden bir tanesi" diyen oyuncu Murat Yıldırım'ın sözünü kesti. Hatipoğlu, daha sonra açıklama yaparak, "Duysaydım böyle bir ses kesme problemi olmazdı. Kasti bir şey asla olmaz" ifadeleriyle kendini savundu.

Nihat Hatipoğlu, ortak yayında 'Unutmayalım' diyen Murat Yıldırım'ın sözünü kesti

ATV, FOX, Kanal D, Kanal 7, Show TV, Star TV, TRT 1 ve TV8, depremzedelere yardım için ortak yayın yapıyor.

Ortak yayının moderatörlerinden biri olan Nihat Hatipoğlu, telefonla yardım toplayan oyuncu Murat Yıldırım'ın sözünü kesti.

Yıldırım, kendisine söz hakkı verildiğinde şu ifadeleri kullandı: "Bugün yardım toplayacağız, toplamaya da devam ediyoruz. En iyi yaptığımız şeylerden bir tanesi bizim bu. Çünkü Türk milleti olarak genimizde vardır bu zaten. Ama en iyi yaptığımız, az önce de söyledim ben bunu, diğer bir şeyi de belirtmek istiyorum. Unutmayalım. Unutmak da bizim yaptığımız şeylerden bir tanesi."

Yıldırım'ın açıklaması henüz bitmeden Hatipoğlu, "Teşekkür ederiz, teşekkür ederiz" diyerek sözü başka birisine verdi.

HATİPOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

Hatipoğlu, oyuncu Murat Yıldırım'ın sözlerini kesmesine ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı.

Nihat Hatipoğlu, "Dostlar. Programda Bağış toplarken stüdyoda aynı anda biden fazla konuk telefonda olduğu için içeride Murat Yıldırım kardeşimin sesini duymadım. Duysaydım böyle bir ses kesme problemi olmazdı.Kasti bir şey asla olmaz.Yanlış anlamadan dolayı bilgilendirmek istedim" ifadelerini kullandı.