birgün

2° KAPALI

Odatv, Terkoğlu ve Pehlivan'ın yerine görev yapacak isimleri açıkladı

Gazeteci Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu, Odatv ile yollarını ayırmasının ardından iki ismin yerine görev yapacak isimler belli oldu. Buna göre, Serdar Cebe genel yayın yönetmenliğine, Elif Yılmaz ise haber koordinatörlüğü görevine getirildi.

MEDYA 26.02.2021 18:20
Odatv, Terkoğlu ve Pehlivan'ın yerine görev yapacak isimleri açıkladı
Abone Ol google-news

Gazeteci Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu, Odatv ile yollarını ayırmasının ardından Serdar Cebe genel yayın yönetmenliğine, Elif Yılmaz ise haber koordinatörlüğü görevine getirildi.

Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ile Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu, Odatv'den ayrıldı.

Odatv'den yapılan açıklamada, "Odatv, 14 yaşında... Soner Yalçın ve Cüneyt Özdemir tarafından 2007’de kuruldu. Bir yıl sonra ayrılık yaşandı. Odatv’de ikinci dönem başladı: Soner Yalçın ile Oradaydım gibi belgesel projelerde yer alan Barış Pehlivan haber sitesinde genel yayın yönetmenimiz oldu. Ardından... Barış Terkoğlu haber müdürümüz oldu... Zamanla Barışlar “Odatv Okulu”nun öğrenciliğinden öğretmenliğe yükseldi. Bugün birçok arkadaşımızın yetişmesinde büyük rol oynadılar. Odatv’yi aile yaptılar..." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Keza: Odatv’nin bugünlere gelmesinde, saygın bir konuma ulaşmasında çok gayretleri oldu. Zor günlerin gazetecisi olduklarını her fırsatta ispat ettiler. Sadece FETÖ değil her kurulan kumpastan Odatv’yi ve kendilerini alınlarının akıyla çıkardılar. Gerek Pehlivan gerek Terkoğlu genç kuşaklara nasıl gazeteci olunacağını gösterdi. Fakat... Gerek kurumlar gerek insanlar zamanla yoruluyor, yeni bir enerjiye, yenilenmeye ihtiyaç duyuyor. Odatv ile iki değerli arkadaşı, yöneticisi yolunu ayırıyor.

Ama bu değil ki bir kopuş: Barış Pehlivan her daim Odatv genel yayın yönetmenidir. Barış Terkoğlu her daim Odatv haber koordinatörüdür. Bu sadece her iki taraf için bir yenilenme ihtiyacıdır. Onlara hayatlarının bu yeni evresinde başarılar diliyoruz. Odatv'de biriktirdiklerinin, yaşamlarının devamında da onlara yoldaşlık edeceğine inanıyoruz... Odatv kapısı iki gazeteci yoldaşımıza her daim açık olacaktır."

odatv-terkoglu-ve-pehlivan-in-yerine-gorev-alacak-isimleri-acikladi-846294-1.

YENİ İSİMLER AÇIKLANDI

"Odatv’nin üçüncü evresi başlıyor" denilen açıklamada, "Odatv’nin bu evresinde habercilik anlayışımızda hiçbir değişiklik olmayacak. Biz, dernek ya da parti değiliz; biz gazeteciyiz. Odatv takipçileri her daim olduğu gibi gerçekleri bizden öğrenmeye devam edecek Haber yönetiminin başında iki tecrübeli gazeteci var: Serdar Cebe genel yayın yönetmenimiz. Elif Yılmaz haber koordinatörümüz" denildi.

Açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Çağrı Develioğlu dijital yayınlarımızda sorumlu olacak. Pınar Saraçoğlu ile birlikte Odatv sosyal medya yayınlarını yürütecek. Yeni editör ve muhabir arkadaşlarımızın kısa zamanda uyumunu, on bir yıldır birlikte çalıştığımız haber müdürümüz Fethi Yılmaz sağlayacak. Evet, ekran yüzü bile değişecek, yepyeni Odatv ile karşınızda olacağız. Yine habercilikten ödün vermeyeceğiz. Yine karanlık olayları aydınlatmayı sürdüreceğiz. Röportajlar yapacağız. Dosyalar açıklayacağız. Odatv markasını çok daha büyüteceğiz."

BARIŞ PEHLİVAN'DAN AÇIKLAMA

Barış Pehlivan, Odatv'den ayrılmasının ardından sosyal medyadan veda mesajı yayımladı. Pehlivan, "14 yıl toprağına su kattığımız Odatv’ye veda vakti... Odatv çok önemli gazetecilik başarılarına imza attı. Yeni arkadaşlarımızın bu büyük markayı daha yükseklere taşıyacağına inanıyorum. Milyonlarca okurumuza çok teşekkürler. Gazeteciliğe aynen devam..." ifadelerini kullandı.

Barış Terkoğlu ise Twitter hesabından paylaştığı mesajında, "Su damlar, sen akacağına inanmazsın, Kum düşer, sen zamanı duymazsın. Yarın geçmişte birikir, yaşar da anlamazsın. 13 yıl yandık, yarattık, kırıldık. Ama tükenmedik. Odatv bir şarkıydı, bizden sonra da söylenir. Hem gidene hem kalana selam olsun" dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol