birgün

7° PARÇALI BULUTLU

Öğretmenlik Kariyer Basamakları takviminde güncelleme yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Öğretmenlik Kariyer Basamakları sınavının sonuçlarının erken açıklanmasının ardından uzman öğretmen ve başöğretmen sertifikalarının düzenlenme tarihi 20 Aralık olarak belirlendi.

EĞİTİM 28.11.2022 17:14
Öğretmenlik Kariyer Basamakları takviminde güncelleme yapıldı
Abone Ol google-news

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Öğretmenlik Kariyer Basamakları yazılı sınav sonuçlarının öngörülen tarihten önce açıklanmasının ardından, uzman öğretmen ve başöğretmen unvanlarına ilişkin sürece ait takvimde de güncelleme yapıldı.

Bakanlıktan illere gönderilen yazıya göre, uzman öğretmen ve başöğretmen unvanlarına ilişkin sertifikalar 20 Aralık'ta düzenlenecek.

Yazıda, sürecin daha kısa sürede tamamlanabilmesi bakımından "Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Eğitim Programı ile Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınav Duyurusu" ekinde yer alan takvimde değişikliğe gidilerek Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınav sonuçları 24 Kasım'da açıklandı.

Bu değişiklik doğrultusunda, sürece ilişkin takvimde de güncelleme yapıldı. Buna göre, sınav sonuçlarına itirazlar 1 Aralık'a, itirazlara ilişkin değerlendirmeler 15 Aralık'a kadar yapılacak. Kesin sonuçlar, 16 Aralık'ta açıklanacak.

(AA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun