Savcı, sanıklar İlker Karakaş ve Ali Gündüz hakkında "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis, 3 sanık hakkında ise beraat talep etti. Mahkeme, tutuklu sanıkların bu hallerinin devamına ve sanıklara esasa ilişkin savunmalarını hazırlamaları için süre verilmesine hükmederek, davayı 5 Temmuz'a erteledi.

Kaynak: AA-DHA
Onur Şener cinayeti davasında istenen cezalar belli oldu: İki sanık için müebbet, üç sanık için beraat istendi

Ankara'nın Çankaya ilçesindeki bir eğlence mekanında çıkan tartışmada müzisyen Onur Şener'in kırık cam bardakla boynundan aldığı yara sonucu ölümüne ilişkin 5 sanığın yargılandığı davada savcı esasa ilişkin görüşünü açıkladı.

Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanıklar İlker Karakaş, Ali Gündüz ve Semih Soyalp ile tutuksuz sanıklar Gözde Gündüz, Jale Erberk ve taraf avukatları katıldı.

Tanık beyanlarının ardından mahkeme başkanı, cumhuriyet savcısına esas hakkındaki görüşünü açıklaması için söz verdi.

Savcı, sanıkların 2 Ekim 2022'de Çayyolu Mutlukent Mahallesi'ndeki eğlence mekanına gittiğini, Şener'in programının ardından tekrar sahneye gelerek karaoke şeklinde şarkı söylediği sırada tartışma yaşandığını belirtti.

Bunun üzerine sanıkların bardaklarıyla dışarı çıktığını aktaran savcı, Karataş ile Gündüz'ün ellerindeki bardaklarla Şener'e vurduklarını, kırık cam bardakla boynundan yaralanan Şener'in olay yerinde hayatını kaybettiğini ifade etti.

Savcı, Karataş ile Gündüz'ün "kasten öldürme" suçundan müebbet hapisle cezalandırılmalarını, tutuklu sanık Soyalp ile tutuksuz sanıklar Gözde Gündüz ve Jale Erberk'in beraatlerini talep etti.

Mahkeme, tutuklu sanıkların bu hallerinin devamına ve sanıklara esasa ilişkin savunmalarını hazırlamaları için süre verilmesine hükmederek, davayı 5 Temmuz'a erteledi.

İddianamede, birlikte hareket ettikleri ve acıma hissi duymadan bardak kırığıyla eylemi gerçekleştirdikleri belirtilen sanıkların "canavarca hisle kasten öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmaları isteniyor.

"ONUR'UN HUZURLU UYUMASI İÇİN ADALET İSTİYORUM"

Duruşmaya, sanıklar ve avukatları ile Onur Şener'in annesi Leyla, babası Erhan ve ablası Pınar Şener katıldı.

Tanıkların dinlenmesi ardından söz alan abla Pınar Şener, "Onur'un 5,5 yaşında olan kızı Ceyla, babasının sigaradan dolayı hastalanıp öldüğünü zannediyor. Benim de kızım var 14 yaşında ve her şeyin farkında. Dayısının nasıl katledildiğini biliyor. Ceyla da gün geldiğinde bu gerçeği öğrenecek, biliyorum. Biz bu durumlarla da mücadele ediyoruz. Annem, babam, yeğenim Ceyla ve benim için ve en çok Onur'un huzurlu uyuması için adalet istiyorum" dedi. Onur Şener'in annesi Leyla ve babası Erhan Şener de sanıkların en ağır şekilde cezalandırılmalarını talep etti.