birgün

9° PARÇALI BULUTLU

YEREL 12.03.2021 12:17

Orta riskli iller arasında bulunan Çankırı için kritik uyarı

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, kentteki koronavirüs vakalarına ilişkin, "Vaka sayılarındaki artış devam ediyor. Böyle giderse korkarız ki kısa süre içinde rengimiz değişir" dedi.

Orta riskli iller arasında bulunan Çankırı için kritik uyarı

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan koronavirüs risk haritasına göre orta riskli kentler arasında bulunan Çankırı’da, vakalara ilişkin uyarılarda bulunan Vali Abdullah Ayaz, vaka sayısındaki artışa dikkati çekti. Ayaz, “Böyle giderse korkarız ki kısa süre içinde rengimiz değişir” dedi.

Vali Ayaz, İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, kentte koronavirüs vakasında artış yaşandığını söyledi.

orta-riskli-iller-arasinda-bulunan-cankiri-icin-kritik-uyari-851614-1.
Çankırı Valisi Abdullah Ayaz

'ALDIĞIMIZ VERİLER HOŞUMUZA GİTMEDİ'

Yurttaşlara tedbirlere uymaları konusunda uyarıda bulunan Ayaz, şunları belirtti:

"Vaka sayılarındaki artış devam ediyor. Böyle giderse korkarız ki kısa süre içinde rengimiz değişir. Lütfen dikkat edelim. 'Kontrollü normalleşme' dedik ama sanki biraz kontrolsüz normalleşme var gibi. Dün de tüm arkadaşlarımızla birlikte sahadaydık. Gördüğümüz manzara genel manada iyi olsa da yine de eksiklikler, aksaklıklar var. Bunun sonuçları da zaten her gün vaka sayısı olarak bizlere yansıyor. Bir kez daha tüm vatandaşlarımızdan dikkat istiyoruz." diye konuştu.

Tedbirlerde gevşeme olduğunda vaka sayılarının çok hızlı şekilde tırmanışa geçtiğinin altını çizen Ayaz, "Pazartesiden beri aldığımız veriler kesinlikle hoşumuza gitmedi. Onun için tekrar tedbir, tedbir, tedbir diyoruz. Malum, Cumhurbaşkanımız da açıklamasında vaka artışlarını kabine toplantısında değerlendirileceğini söyledi ama hiçbir şekilde eski kısıtlamaların gelmesini arzu etmiyoruz. Bu biraz da bizlere, vatandaşları ve vatandaşların uyumuna bağlı." değerlendirmesinde bulundu.