birgün

25° AÇIK

GÜNCEL 08.11.2019 11:11

Otizmli çocukların yuhalanması skandalında okul müdürü açığa alındı

Otizmli çocukların yuhalanması skandalında okul müdürü açığa alındı

Aksaray'da otizmli çocukların yuhalandığı iddialarının ardından Millî Eğitim Bakanlığı okul müdürü Kuddusi Kurt 'u açığa aldı.

Aksaray'da bulunan Merkez Mehmetçik İlkokulu'nda veliler, otizmli öğrencilerin sınıflarının kapatılmasını talep etti. Okulun çıkış saatinde bir araya gelen veliler, otizmli çocukları yuhaladı. Olayın duyulmasının ardından sosyal medyada veliler ve okul idaresi büyük tepki gördü.

Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı ve 80 baro, skandala ilişkin ortak bir açıklama yayınladı. Açıklamada, "Unutulmamalıdır ki, otizm eksiklik değil farkındalıktır, bizler de otizmli çocuklarımızın farkındayız ve onların yanındayız" ifadeleri kullanıldı.

Muğla'da yaşayan otizimli birey annesi Elif Şenol ve otizimli kızı Öykü Şenol ise, birlikte savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK'TAN AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Aksaray'da yaşanan otizmli çocukların yuhalanması olayıyla ilgili bir müfettiş grubu tayin ettiklerini söyledi.

Aksaray Merkez Mehmetçik İlkokulu'nda otizmli çocukların yuhalandığı iddialarıyla ilgili soruşturma sürüyor.

Bakan Ziya Selçuk basın mensuplarına yaptığı açıklamada, olayla ilgili soruşturma için Ankara'dan bir müfettiş grubunun görevlendirildiğini ifade ederek soruşturma sürecini başlattıklarını söyledi.

Selçuk aynı zamanda otizmle ilgili bütün öğretmenlerin bilgilendirildiğini belirtti.

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız