Otizmli çocukların yuhalanması skandalında okul müdürü açığa alındı

08.11.2019 11:11 GÜNCEL

Aksaray'da otizmli çocukların yuhalandığı iddialarının ardından Millî Eğitim Bakanlığı okul müdürü Kuddusi Kurt 'u açığa aldı.

Otizmli öğrencilerin yuhalanmasına büyük tepki: İnsanlık suçu Otizmli öğrencilerin yuhalanmasına büyük tepki: İnsanlık suçu

Aksaray'da bulunan Merkez Mehmetçik İlkokulu'nda veliler, otizmli öğrencilerin sınıflarının kapatılmasını talep etti. Okulun çıkış saatinde bir araya gelen veliler, otizmli çocukları yuhaladı. Olayın duyulmasının ardından sosyal medyada veliler ve okul idaresi büyük tepki gördü.

Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı ve 80 baro, skandala ilişkin ortak bir açıklama yayınladı. Açıklamada, "Unutulmamalıdır ki, otizm eksiklik değil farkındalıktır, bizler de otizmli çocuklarımızın farkındayız ve onların yanındayız" ifadeleri kullanıldı.

Muğla'da yaşayan otizimli birey annesi Elif Şenol ve otizimli kızı Öykü Şenol ise, birlikte savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK'TAN AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Aksaray'da yaşanan otizmli çocukların yuhalanması olayıyla ilgili bir müfettiş grubu tayin ettiklerini söyledi.

Aksaray Merkez Mehmetçik İlkokulu'nda otizmli çocukların yuhalandığı iddialarıyla ilgili soruşturma sürüyor.

Bakan Ziya Selçuk basın mensuplarına yaptığı açıklamada, olayla ilgili soruşturma için Ankara'dan bir müfettiş grubunun görevlendirildiğini ifade ederek soruşturma sürecini başlattıklarını söyledi.

Selçuk aynı zamanda otizmle ilgili bütün öğretmenlerin bilgilendirildiğini belirtti.

cukurda-defineci-avi-540867-1.