birgün

21° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 06.06.2020 23:31

Otobüs şoförünün testi pozitif çıktı: Otobüsü kullanan yurttaşlar aranıyor

Diyarbakır'da halk otobüsü şoförünün koronavirüs testi pozitif çıktı. Olayın ardından ekipler, otobüsü kullanan yurttaşların belirlenmesi için çalışma başlattı

Otobüs şoförünün testi pozitif çıktı: Otobüsü kullanan yurttaşlar aranıyor

Diyarbakır'da şehir içi taşımacılık yapan özel halk otobüsü şoförünün koronavirüs testi pozitif çıktı.

Diyarbakır’da koronavirüs vaka sayısında artış her geçen gün sürüyor. Son olarak şehir içi taşımacılık yapan özel halk otobüsü şoförünün de korona virüs testi pozitif çıktı.

Şoför tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırılırken, araç da dezenfekte işlemleri için otobüs parkına çekildi. Filyasyon ekipleri otobüsü kullanan yurttaşların belirlenmesi için çalışma başlattı.

KENTİN VAKA ARTIŞ HIZINDA TÜRKİYE GENELİNDE İKİNCİ SIRADA OLDUĞU İDDİA EDİLMİŞTİ

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel, koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında atılan “normalleşme” adımlarının ardından kentteki vaka sayısındaki artışı Meclis gündemine taşımıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle verilen önergede söz konusu iddiaların yanıtlanması istenmişti.

İHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız