CHP Genel Başkanı Özgür Özel, katıldığı cenazede bir grup tarafından yuhalanmasına ilişkin, "Bugün hepsi isim isim tespit ediliyor" dedi. "Şehit ailesi arayarak yaşananlardan üzüntü duyduklarını söyledi" diyen Özel, "İstedikleri kadar provokasyon yapsınlar, CHP doğru bildiğini yapacak" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi
Özgür Özel'den 'cenazede provokasyon' tepkisi: CHP doğru bildiğini yapacak

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün vefatının 50'nci yılı nedeniyle Anıtkabir'de düzenlenen anma törenine katıldı. 

Irak'ın kuzeyinde çıkan çatışmada yaşamını yitiren Piyade Sözleşmeli Er Enis Budak'ın cenazesinde yaşananlara ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Özel, "CHP, sorumluluğu olan ve sorumluluğu gereği Meclis'i bilgilendirmeyen AK Parti ile bir kağıdın üzerinde ortaklaşıp da onların yaptıkları bütün eksiklikleri, kusurları meşrulaştırmaya itiraz etmiştir, kendi bildirgesini yayınlamıştır. İki bildirge yan yana konulduğunda, bir bildirgede, büyük ihtimalle tabii ki gözden kaçmıştır ama terörü kınamaktadırlar. Oysa böyle bir terör ve terör örgütü kınanmaz lanetlenir. Öyle kınanacak bir kusur işlememişlerdir, lanetlenmeleri gerekmektedir" değerlendirmesinde bulundu.

"PROVOKASYON OLACAĞI SÖYLENDİ"

AKP'nin, CHP'nin teröre karşı duruşuna yönelik yaptığı dezenformasyonu, provokasyona çevirdiğini kaydeden Özel, şöyle devam etti: "Dün sabah erken saatlerden itibaren hem koruma ekibimize hem Manisa'da partimize, hem civar illerden Adalet ve Kalkınma Partisi'ne geçmişte çok yakın olmuş isimlerden, bir provokasyon olacağı, bir saldırı olacağı, hatta bu cenazeye katılmamı yeniden değerlendirmem defalarca söylendi. Dün gün boyunca şehit cenazemize katılacağımı, şehidimize sahip çıkacağımızı ifade ettim ve bu provokasyonların amacının ne olduğunu bildiğimi söyledim."

"Dün cenazeye katıldığımız andan itibaren o organize meseleyi hep birlikte takip ettik" diyen Özel, şunları söyledi: "Şimdi bugün hepsi isim isim tespit ediliyor. Manisa'da olanların parti aidiyeti çok açık ortada ama civar illerden getirilenlerde de aynı kümelenme belli. Milletimiz orada yapılan provokasyonu Manisalıların, şehit cenazesine kendi isteğiyle gelmiş kişilerin olmadığını biliyor."

"ŞEHİT AİLESİ SAYGISIZLIĞA TEPKİ GÖSTERDİ"

"Şehit ailesi cenazede slogan attıranlara tepki gösterdi" diye konuşan Özel, şunları söyledi: "Dün uçağa binmeden önce şehit ailesi taziye evinden arayarak, sonra uçağa bindikten sonra bir kez daha arayarak yaşananlardan üzüntü duyduklarını, şehidin bizimle olan yakınlığını bildiklerini, dün orada yapılan saygısızlığın şehitlerine yapıldığını söylediler."

"Milletimiz her şeyi biliyor" diyen Özel, "İstedikleri kadar provokasyon yapsınlar CHP doğru bildiğini yapacak" ifadelerini kullandı.