Kahramanmaraş’ta Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan, çadırkent ziyaretinde depremzedelerin “Neredeydiniz!” tepkisine kibir dolu bir yanıt verdi. AKP’li Başkan Yılmazcan, “Buradayım. AFAD’ın çadırları burada… Ben olmasam bu çadırlarda kalabilir misiniz? Benim getirttiğim çadırlarda kalıyorsun sen. O zaman çadırda kalma… Ben seçilmiş belediye başkanıyım. 18 bin oy aldım” dedi.

Kaynak: ANKA
Pazarcık Belediye Başkanı, çadırkentte kalan depremzedelere çıkıştı: Benim getirttiğim çadırlarda kalıyorsun sen!

Kahramanmaraş’ta Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan, dün çadırkent ziyaretinde depremzedelerin “neredeydiniz” tepkisi ile karşılaştı.

Depremzedeler, AKP’li Belediye Başkanı Yılmazcan’a tepki gösterdi. Yılmazcan, yurttaşların “Neredeydiniz!” sorusuna “Devlet burada. Türk Silahlı Kuvvetleri burada. İki vali burada” yanıtını verdi. Bir başka vatandaşın, “Siz neredeydiniz” sorusuna ise Yılmazcan, “Buradayım, ben buradayım. AFAD’ın çadırları burada. Devlet burada” karşılığını verdi.

Başka bir depremzede, “Yok yok, sen yoksun burada” diye tepki gösterdi. Yılmazcan, “Ben olmasam, bu çadırlarda kalabilir misiniz?” dedi.

“BEN SEÇİLMİŞ BELEDİYE BAŞKANIYIM, 18 BİN OY ALDIM”

Bir yurttaş, “Devlet kurdu bu çadırları, sen mi kurdun? Sen mi kurdun bu çadırları, devlet mi kurdu? Sen bir gün buraya gelip de milletin halini sormadın” diye konuştu.

Yılmazcan, “Ben buradayım amca” karşılığını verdi. Vatandaş ise “Biz 70 gündür burada reziliz, rezil” dedi. Yılmazcan, “Bu çadırları kim getirtti? Ben getirttim. Benim getirttiğim çadırlarda kalıyorsun sen. O zaman çadırda kalma. Getirdiğim çadırda kalıyorsun” karşılığını verdi.

Yılmazcan, “Devlet burada. İki saat içinde 200 tane çadır kurdu devlet. Ona niye bir şey söylemiyorsunuz. Ben seçilmiş belediye başkanıyım. 18 bin oy aldım” dedi.

Bir başka depremzede ise “Adam olsaydın, karşımıza gelmezdiniz” diye tepki gösterdi.