birgün

5° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 06.02.2020 11:09

Pistten çıkıp parçalanan uçağın son görüntüsü

Sabiha Gökçen Havalimanı'na iniş yaparken sert bir şekilde piste çakılan ve daha sonra sürüklenip üç parçaya bölünen uçakta 3 kişi yaşamını yitirirken 180 kişi de yaralandı

Pistten çıkıp parçalanan uçağın son görüntüsü

İzmir-İstanbul seferini yapan Pegasus Havayolları’na ait uçak, dün akşam saat 18.19'da Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yaparken piste tutunamadı. Piste sert bir şekilde inen uçak, 50-60 metre sürüklendikten sonra pist kenarında bulunan boş alan düştü.

Üç parçaya bölünüp alev alan uçakta ikisi bebek 177 yolcu, iki pilot ve dört kabin görevlisi bulunuyordu. Kazada 3 kişi yaşamını yitirirken 180 kişi de yaralandı.

Kazada hayatını kaybedenlerin Zehra Bilgi Koçar, Alev Gençoğlu ve Songül Bozkurt olduğu belirlendi. Cenazeler otopsi işlemleri için Adli Tıp Kurumu’na getirildi.

Uçaktaki hasar DHA kameraları tarafından görüntülendi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol