birgün

22° AÇIK

Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol'u ölümle tehdit eden zanlı serbest bırakıldı

Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol’u tehdit eden ve kendisini Mustafa Yücel olarak tanıtan kişi Eskişehir'de gözaltına alındı. Şenol hakkında koruma kararı verildi. Şenol'un evinin kapısına dana dili bıraktığı belirtilen ve sahte doktor olarak bilinen Yücel, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

GÜNCEL 02.08.2022 20:54
Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol'u ölümle tehdit eden zanlı serbest bırakıldı
Abone Ol google-news

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Profesör Doktor Esin Davutoğlu Şenol, ölüm tehdidi aldığını açıkladı. Şenol bir süredir aşı karşıtlarının hedefinde olduğunu da belirtti.

Şenol, hakkında adım adım planlanan ve sosyal medya üzerinden paylaşılan bir cinayet girişimi olduğunu söyleyerek ofisinin bulunduğu katın merdivenlerine iki adet dana dili bırakıldığını belirtti.

Şenol, bina ve otopark kameraları kayıtlarının incelendiğini, söz konusu kişinin kullandığı sosyal medya hesabının saptandığını duyurdu.

Uzun zamandır aşı karşıtlarından tehdit aldığını söyleyen Şenol hakkında koruma kararı verildi.

Şenol'u tehdit eden zanlı Eskişehir'de gözaltına alındı. Gözaltına alınan zanlı ifadesinin alınmasıyla serbest bırakıldı.

Şenol, sosyal medya hesabından kendini 'Op. Dr. Mustafa Yücel' olarak tanıtan ve sahte doktor olarak bilinen, Büyük Uyanış Derneği üyesi bir kişi tarafından tehdit edildiğini, olayı gerçekleştirenin de o olduğunu açıklamıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol