birgün

28° AÇIK

GÜNCEL 26.05.2020 07:41

Rektör Kavuncu: İnşallah pik noktasına ulaşmışızdır

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, koronavirüs salgınında Kütahya’nın Türkiye’yi geriden takip ettiğini ifade etti ve “Biz pik noktasına yeni ulaştık. İnşallah ulaşmışızdır” dedi

Rektör Kavuncu: İnşallah pik noktasına ulaşmışızdır

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, koronavirüs salgınında Kütahya’nın durumuyla ilgili açıklama yaptı.

Rektör Vural Kavuncu açıklamasında, “Covid- 19 salgınında Kütahya, Türkiye’yi geriden takip ediyor. Yani biz daha pik noktasına yeni ulaştık denilebilir. İnşallah ulaşmışızdır. Bundan sonra artış olmayacağını ümit ediyorum” dedi.

‘HİJYEN KURALLARINI UYGULAMAKTA SIKINTI ÇEKİYORUZ’

Şu an hastane bakımı gerektirmeyen hasta sayılarının hala çok yüksek olduğuna değinen Rektör Kavuncu, “Bununla ilgili pandemi konuk evi projesini ortaya koyduk. Kütahya’da KSBÜ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesini kapattık ve misafirhane statüsüne dönüştürdük. Bu insanların bakımı orada sağlanacak. Tavşanlı’da da bununla ilgili bir merkez açmak üzereyiz. Sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarını uygulamakta sıkıntı çekiyoruz. Buna bağlı yeni vakalar ve bulaşma riskleri hala yüksekte kalıyor” ifadelerine yer verdi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız